Exklusivní rozhovor s Miss aerobik 99 Kateřinou Rálkovou.

21. 10. 1999
Člověka vždy potěší, když zjistí, že na druhé lidi působí sympatickým dojmem.Jednoduché to pochopitelně nebylo. Mám ráda třeba pivo nebo víno.

MISS AEROBIK ´99 Klepněte pro větší obrázek

V sobotu 25.září 99 proběhlo v hotelu Olšanka finále soutěže MISS AEROBIK 99. Deset finalistek bojovalo o přízeň poroty i publika. Nejprve finalistky cvičily pod vedením Olgy Šípkové, následně prokázaly svůj důvtip při rozhovorech se známými osobnostmi, nechyběla ani promenáda v plavkách či večerních toaletách a také soutěžní disciplina "rotopedy". První příčku obsadila a Miss aerobik pro rok 1999 se nakonec stala studentka 3.ročníku FTVS UK Kateřina Rálková, prní vicemiss se stala Petra Konečná, třetí místo patří Janě Štofkové z Nové role na Karlovarsku.
Vítězkám samozřejmě blahopřejeme a našim čtenářům přinášíme rozhovory s Miss aerobik 99 Kateřinou Rálkovou a druhou vicemiss Janou Štofkovou.

Klepněte pro větší obrázek 1. místo obsadila a MISS AEROBIK pro rok 1999 se stala dívka č. 7 Kateřina Rálková z Liberce. Nás zajímalo, kdo je ta sympatická usměvavá blondýnka, a proto jsme se zeptali:

Kateřino, o Vás vím, že jste ještě studentka. Prozraďte našim čtenářům, co tedy vlastně studujete?
Já studuji třetím rokem Fakultu tělesné výchovy a sportu UK, specializace aerobik.

Jak dlouho se aerobiku věnujete?
Aerobiku se věnuji od svých 16 let. Tehdy jsem v Liberci začínala pod vedením Mgr. Zuzany Kratochvílové, bývalé Miss cvičitelka. Kromě aerobiku docházím dnes 4 x týdně do posilovny, provozuji i ostatní sporty jako plavání, běh, jízdu na kole.

Přihlásila jste se do soutěže sama nebo to udělal za vás někdo jiný?
To, že jsem se nakonec rozhodla do soutěže přihlásit je zásluha paní profesorky Majky Skopové, která mne přesvědčila.

Do finále postoupilo deset dívek, mezi nimi i vy. Máte pocit, že probojovat se až do desítky nejlepších bylo těžké, že konkurence byla hodně silná nebo to bylo pro vás, která se aerobiku věnuje v podstatě profesionálně, jednoduché?
Jednoduché to pochopitelně nebylo. Do soutěže se přihlásilo 500 dívek a do základního kola bylo vybráno 200, z nichž nakonec jen 10 vstoupilo do posledního kola. Konkurence byla značná a já jsem se po celou tu dobu snažila dát ze sebe to nejlepší. Ono vlastně nešlo jen o samotný aerobik, ale hodnotily se i jiné schopnosti soutěžících. Bylo nutné umět konverzovat na určité úrovni, vystupovaly jsme v rolích manekýn při promenádách v plavkách a večerních toaletách.
To závěrečné finále, které mají diváci možnost shlédnout na televizních obrazovkách za sebou skrývá spoustu tvrdé práce a úsilí. Klepněte pro větší obrázek

To, že jste zaujala porotu, ale i publikum nejen aerobikem asi nejlépe vystihuje Vaše další ocenění, které jste během této soutěže získala. A tím je Miss sympatie.
Z tohoto ocenění jsme měla také moc velkou radost. Člověka vždy potěší, když zjistí, že na druhé lidi působí sympatickým dojmem.

Před velkým finále jste odcestovala spolu s ostatními soutěžícími na týdenní soustředění do Portugalska. Jaká tam panovala atmosféra? Nepřispělo blížící se finále ke vzrůstající nervozitě či dokonce rivalitě mezi děvčaty?
To ani v nejmenším, opak je pravdou. Byly jsme fajn parta.

Typovala jste vítězky?
Ano, měla jsem svůj typ, ale nechám si ho pro sebe.

S kým jste se podělila o svůj úspěch?
Samozřejmě s rodinou, která byla na finálovém večeru a moc mi fandila, stejně jako celá řada mých dobrých kamarádů a známých.

Plánujete, že se po ukončení studia budete aerobiku věnovat i nadále profesionálně?
Víte, já o tom ještě moc nepřemýšlím, jsem teprve ve 3. ročníku a plánuji věci tak maximálně měsíc dopředu. Záležet také bude na momentální situaci ve sportovním aerobiku až dostuduji. Nechci teď moc předbíhat.

Řada lidí si jistě řekne, že cvičíte, jste v neustálém pohybu, že žijete zkrátka zdravě. Jíte také zdravě?
Pochopitelně. Nedokážu si představit, že by člověk, který sportuje, což teprve profesionál, nedodržoval alespoň základní pravidla zdravé výživy. Jím hlavně ovoce, zeleninu, bílé maso, nízkotučné produkty, nejím sladkosti. Dodržuji pitný režim. Samozřejmě mám ráda třeba pivo nebo víno, ale stále platí, že méně je někdy více.

Protože poskytujete rozhovor pro Internetový časopis pro ženy musím Vám položit otázku � používáte Internet?
Musím se přiznat, že Internet používám jen k občasnému nahlédnutí, když se něco potřebuji dozvědět. Ale postupem času se s ním budu zřejmě více seznamovat.

Kateřino, já Vám děkuji za rozhovor, ještě jednou Vám srdečně blahopřeji k vašemu titulu a přeji hodně dalších úspěchů nejen v aerobiku.

Klepněte pro větší obrázek
Kateřina Rálková a šéfredaktorka Dámy Dana Švigová

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokuste se nezapomenout na úsměv a dobrou náladu. Přeci nebude stále něco řešit a rozebírat do podrobností - to určitě nikomu nepomůže. Vezměte si pod křídla své potomky a proberte s nimi…

Nejčtenější články

Doporučujeme