Exkluzivně - rozhovor s masérem provádějícím lymfodrenáž

4. 4. 2000
Kosmetická poradna Julia vyzpovídala v jednom z pražských salónů maséra, provádějícího lymfodrenáže. Masér též pracuje s mořskými řasami Thalasalgo No.10.

Exkluzivně pro časopis DÁMA.cz
rozhovor s masérem provádějícím lymfodrenáž

Kosmetická poradna Julia vyzpovídala v jednom z pražských salónů maséra, provádějícího lymfodrenáže. Masér též pracuje s mořskými řasami Thalasalgo No.10.

Otázka Julia:Co je lymfodrenáž?
Odpověď maséra:Lymfodrenáž je specielní hmatová technika ,která pomáhá správnému odtoku lymfy,čili odstranění otoku vzniklého na základě poškození mízních cest.
Lymfa,míza je kapalina podobného složení jako krevní plazma,která se pohybuje v mízních
cestách. V lymfatickém systému jsou spalovány a odbourávány odpadní a toxické látky.Je-
li soustava přetížena ,začne docházet k otokům a ke stále většímu zužování lymfatického řečiště,v organismu se začínají ukládat toxické látky. Takový dlouhodobý stav může vyvolat různé druhy onemocnění.Takovou nemocí je například celulitida,která je zánětem kůže
a podkoží,nikoliv pouze kosmetickou vodou.Ťčinnou terapií při odstraňování celulitidy je právě manuální lymfodrenáž.
Efekt lymfodrenáže je ještě větší,, je-li omezen přísun toxických látek do organismu, což vyžaduje změnu životosprávy: zdravá výživa,omezení kouření a pití kávy a alkoholu.
Lymfodrenáž se mimo jiné velice osvědčila v kosmetice. Liší se od běžné kosmetické masáže již ve své podstatě. Není totiž založena na promaštění a prokrvení vrchní vrstvy pokožky,nýbrž na stimulaci spodní vrstvy kůže a jejím zdravém vývoji.Díky dobře proudícímu lymfatickému řečišti jsou z kůže odplavovány toxické látky,buňky se vyvíjejí zdravě a nemají důvod stárnout.
Součástí tohoto kosmetického ošetření je lymfodrenáž dekoltu ,krku ,obličeje,hlavy a časti zad.

Kdo může lymfatickou drenáž provádět?
Lymfatickou drenáž může provádět pouze k tomu účelu odborně vyškolený pracovník s platným osvědčením.Totéž platí i pro kosmetičky.

Jaká je cena těchto masáží?
Ceny těchto ošetření se značně liší podle druhu salónu. Pohybují se v rozmezí od 300 do 1200,- Kč za 1 hodinu.

Julia: Děkuji za rozhovor.

Máte-li zájem o případný kontakt ,obraňte se na kosmetickou poradnu .
Novinka: Do měsíce se na našem trhu objeví též formule v podobě polštářků z mořských řas na revmatismus a další kloubní potíže.

Vaše Kosmetika JULIA

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud se vám zdá, že život chce změnu, začněte hned. Nejdřív si uvědomte, jak důležité je pro vás dobré zázemí. Na tom stavějte. Vaši blízcí se totiž budou cítit ukřivděni. Nerozumí tomu,…

Nejčtenější články

Doporučujeme