Exkluzivně - rozhovor s masérem provádějícím lymfodrenáž

4. 4. 2000
Kosmetická poradna Julia vyzpovídala v jednom z pražských salónů maséra, provádějícího lymfodrenáže. Masér též pracuje s mořskými řasami Thalasalgo No.10.

Exkluzivně pro časopis DÁMA.cz
rozhovor s masérem provádějícím lymfodrenáž

Kosmetická poradna Julia vyzpovídala v jednom z pražských salónů maséra, provádějícího lymfodrenáže. Masér též pracuje s mořskými řasami Thalasalgo No.10.

Otázka Julia:Co je lymfodrenáž?
Odpověď maséra:Lymfodrenáž je specielní hmatová technika ,která pomáhá správnému odtoku lymfy,čili odstranění otoku vzniklého na základě poškození mízních cest.
Lymfa,míza je kapalina podobného složení jako krevní plazma,která se pohybuje v mízních
cestách. V lymfatickém systému jsou spalovány a odbourávány odpadní a toxické látky.Je-
li soustava přetížena ,začne docházet k otokům a ke stále většímu zužování lymfatického řečiště,v organismu se začínají ukládat toxické látky. Takový dlouhodobý stav může vyvolat různé druhy onemocnění.Takovou nemocí je například celulitida,která je zánětem kůže
a podkoží,nikoliv pouze kosmetickou vodou.Ťčinnou terapií při odstraňování celulitidy je právě manuální lymfodrenáž.
Efekt lymfodrenáže je ještě větší,, je-li omezen přísun toxických látek do organismu, což vyžaduje změnu životosprávy: zdravá výživa,omezení kouření a pití kávy a alkoholu.
Lymfodrenáž se mimo jiné velice osvědčila v kosmetice. Liší se od běžné kosmetické masáže již ve své podstatě. Není totiž založena na promaštění a prokrvení vrchní vrstvy pokožky,nýbrž na stimulaci spodní vrstvy kůže a jejím zdravém vývoji.Díky dobře proudícímu lymfatickému řečišti jsou z kůže odplavovány toxické látky,buňky se vyvíjejí zdravě a nemají důvod stárnout.
Součástí tohoto kosmetického ošetření je lymfodrenáž dekoltu ,krku ,obličeje,hlavy a časti zad.

Kdo může lymfatickou drenáž provádět?
Lymfatickou drenáž může provádět pouze k tomu účelu odborně vyškolený pracovník s platným osvědčením.Totéž platí i pro kosmetičky.

Jaká je cena těchto masáží?
Ceny těchto ošetření se značně liší podle druhu salónu. Pohybují se v rozmezí od 300 do 1200,- Kč za 1 hodinu.

Julia: Děkuji za rozhovor.

Máte-li zájem o případný kontakt ,obraňte se na kosmetickou poradnu .
Novinka: Do měsíce se na našem trhu objeví též formule v podobě polštářků z mořských řas na revmatismus a další kloubní potíže.

Vaše Kosmetika JULIA

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Bez problémů zvládáte rodinné i pracovní prostředí. Není to nic zvláštního, protože jste všestranní a dokážete dělat hned několik věcí najednou. Zůstaňte nohama pevně na zemi a moc si zase…

Nejčtenější články

Doporučujeme

Recepty pro vás Další recepty