Exotické polibky hledejte ve Vídni

31. 7. 2002
Exotické polibky hledejte ve Vídni
Exotické motýlí polibky můžete okusit ve Vídni. Asi třetinu Palmhausu v zahradách Burggarten - podle mnohých nejkrásnější secesní stavby rakouského hlavního města - zabírá totiž tropický prales. Ten však není jen pouhou botanickou zahradou, ale i místem, kde můžete potkat nejkrásnější exotické motýly, dokonce i jeden druh s rozpětím křídel přes 30 centimetrů.

Exotické polibky hledejte ve Vídni

Klepněte pro větší obrázek Exotické motýlí polibky můžete okusit ve Vídni. Asi třetinu Palmhausu (280 čtverečních metrů) v zahradách Burggarten - podle mnohých nejkrásnější secesní stavby rakouského hlavního města - zabírá totiž tropický prales. Ten však není jen pouhou botanickou zahradou, ale i místem, kde můžete potkat nejkrásnější exotické motýly, dokonce i jeden druh s rozpětím křídel přes 30 centimetrů.

Zajímavé je, že motýli, kterých tu obvykle vidíte několik set, se lidí vůbec nestraní, ale bez váhání usedají na ruce a hlavy návštěvníků. Ve skleníku Palmhaus přitom můžete nejen pozorovat okřídlené krasavce v zeleni, nad malým jezírkem či umělým vodopádem, ale i sledovat magickou proměnu larev v motýly.

Jediné, co vás uvnitř skleníku, v němž panuje stálá teplota kolem 26 stupňů Celsia a osmdesátiprocentní vlhkost, vrátí zpátky do reality evropského velkoměsta, jsou talíře s pestrobarevnými houbičkami. Nejsou tady však, jak si myslel jeden z hostů, k osvěžení návštěvníků, ale pro motýly. Ti se na nich totiž občas zastaví, aby se napili. Turisté se mohou napít i najíst hned vedle - ve velmi mondénní restauraci, v niž je nyní proměněna střední část skleníku.

zdroj: Korzo
foto: Korzo

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Delší dobu přemýšlíte, že si pořídíte něco nového anebo si najdete investici. Věřte, že k tomu není pár dní vhodná doba. I když vypadá nabídka lákavé, dopadne špatně. Vyhněte se podvodným…

Nejčtenější články

Doporučujeme