Extáze ničí paměť

12. 4. 2001
Extáze ničí paměť
Podle nejnovějšího výzkumu publikovaném v časopise European journal of neurology dlouhodobé užívání drogy extáze způsobuje ztrátu paměti.

Extáze ničí paměť

Před několika měsíci jsme psali článek o "oblíbené" droze Extáze. U článku se rozpoutala divoká diskuse o vhodnosti a nevhodnosti užívání. Hovořilo se také o tom, že u drogy zatím nebyl zjištěn téměř žádný vedlejší negativní účinek. Samozřejmě kromě závislosti, devastace jater a ledvin. Jediným rizikem je potlačení žízně, a tak může dojít i dehydrataci.

Podle nejnovějšího výzkumu publikovaném v časopise European journal of neurology dlouhodobé užívání drogy extáze způsobuje ztrátu paměti. Průzkum byl prováděn na Torontské univerzitě. Na skupině lidí ve věku od 17 do 31 let, kteří si dopřávají extázi v průměru 2,4 krát měsíčně, bylo zjištěno zhoršení paměňových schopností. Například schopnost zapamatovat si krátký úryvek přečtené prózy se u narkomanů snížila o 50 procent.

V USA došlo po razantním rozšíření Extáze ke stabilizaci. V současné době přiznalo 48% adolescentů alespoň jedno užití drogy Extáze. Marihuanu vyzkoušelo alespoň jednou 40% mladistvých a toto číslo stále klesá.

autor: Michal

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na první pohled jde vidět, že máte s drahou polovičkou jiné myšlenky a trávíte více času každý po svém. Ono to zase tak nevadí. Aspoň si od sebe odpočinete a budete se věnovat dětem,…

Nejčtenější články

Doporučujeme