Angelina Jolie na premiéře filmu Eternals Foto: Profimedia

Angelina Jolie na premiéře filmu Eternals Foto: Profimedia

Herečka šokovala veřejnost svojí extrémní hubeností Foto: Profimedia
U Angeliny Jolie se spekuluje o mentální anorexii Foto: Profimedia
Herečka s touto nemocí údajně bojovala nejen v roce 2019 Foto: Profimedia
Jolie trápily problémy s poruchou příjmu potravy už na střední škole Foto: Profimedia
24
Fotogalerie

Extrémní hubenost nebo nemoc: Které celebrity děsí veřejnost svojí vyzáblostí?

Poruchy příjmu potravy jako anorexie nebo bulimie jsou všudypřítomným strašákem, který postihuje nejen mladé dívky po celém světě, ale i známé celebrity. Právě ty totiž často ovlivňuje kult krásy a nutí je vypadat tak, jak vyžaduje okolí, což často může vést k závažným zdravotním problémům. Které slavné ženy v minulosti bojovaly s nemocí a které jsou hubené od přírody?

Angelina Jolie

Vášnivé debaty o svém zdraví rozpoutala v posledních dnech herečka Angelina Jolie. Bývalá manželka herce Brada Pitta se vždy pyšnila plnými křivkami a krásnou postavou, teď ale vypadá jako kost a kůže. Jolie se objevila na červeném koberci v souvislosti s premiérou filmu Eternals a svojí vyzáblou postavou vyděsila širokou veřejnost. Ruce vypadají jako kosti potažené kůží, žebra by se jí dala spočítat a navzdory make-upu působí herečka poněkud bledě. Informace o jejím zdravotním stavu nejsou zatím známy, problémy s poruchou příjmu potravy ji však měly sužovat nejen po rozvodu s Pittem v roce 2019, ale dokonce už na střední škole. „Měla ráda trochu bolesti. Líbilo se jí na té hranici,“ popsala v roce 2014 rodinná přítelkyně Cis Rundle pro Radar Online. Rundle se o Jolie pomáhala starat v době rozvodu jejích rodičů. Podle ní se herečka mučila hlady a ráda namáčela prsty do horkého vosku.

Jak vypadala Angelina Jolie na filmovém festivalu v Římě? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Calista Flockhart

Hvězda seriálu Ally McBealová byla z anorexie či bulimie osočována už v devadesátých letech během natáčení tehdy populárního seriálu z právnického prostředí a této pověsti se nezbavila až do současnosti. Herečka přiznala až po letech, že během natáčení bojovala dlouhodobě s anorexií. „Začala jsem jíst ani ne jednou denně, přehnaně jsem cvičila a brutálně jsem si díky tomu rozhodila celý imunitní systém.“ Problémy má prý dodnes.

Pokračování 3 / 5

Victoria Beckham

Členka nejpopulárnější dívčí pěvecké skupiny devadesátých let Spice Girls je odjakživa známá svou posedlostí vzhledem. Štíhlá byla vždycky, jednu dobu však její štíhlost hraničila až s extrémní hubeností a spekulace byly na světě. Bývalá zpěvačka a nyní úspěšná módní návrhářka, která je vdaná za fotbalistu Davida Beckhama, však nikdy problémy s poruchami příjmu potravy nepřiznala. Připustila však, že měla období, kdy byla doslova posedlá tím, jak vypadá, a na své štíhlosti si zakládala. Victoria je velmi štíhlá dodnes, za její postavu však zřejmě může především její láska k józe.

Pokračování 4 / 5

Keira Knightley

Keira Knightley za svou extrémní hubenost údajně vděčí přírodě a to, že by snad trpěla anorexií, dlouhá léta popírá. Přesto však přiznala, že se tato nemoc v jejich rodině kdysi objevila. „Mám hodně zkušeností s touto nemocí, moje babička i prababička anorexií trpěly, měla jsem i spoustu spolužaček ve škole, které se s ní potýkaly. Vím, že je to věc, která by se neměla brát na lehkou váhu,“ uvedla před lety herečka, jejíž chlapecká postava často vedla ke spekulacím o jejím zdravotním stavu. Pravdou ale je, že Keiru trápil spíš opačný problém. I když chtěla přibrat a opravdu se o to snažila, nedařilo se jí, ať snědla, co chtěla.

Pokračování 5 / 5

Natalie Portman

Stejně jako Keira Knightley je i její herecká kolegyně Natalie Portman extrémně štíhlá, i když o to nijak zvlášť neusiluje. Ve skutečnosti jsou tyto dvě herečky často porovnávány a řada lidí si je občas i splete. Natalie Portman se stala terčem spekulací především v době, kdy natáčela slavný film Černá labuť. Aby mohla herečka ztvárnit roli křehké baletky, musela shodit devět kilogramů, takže z její už tak dost štíhlé postavy nezbylo téměř nic. Nutno ale říct, že se jí taková oběť pro roli vyplatila a za svůj herecký výkon získala Oscara. V posledních letech navíc Natalie vypadá přece jen zdravěji.

Doporučujeme

Články odjinud