Famózní manželé Paulovi: Z prvního rande na curlingu až ke společné olympiádě

Je to neuvěřitelný příběh: ona i on bankéři. Potkali se na ledě u curlingu a už se nerozloučili. Dnes manželé Paulovi si před několika měsíci vzali neplacené volno a jako první Češi se v curlingu kvalifikovali na olympiádu v čínském Pekingu.

V pátek 4. února odstartovaly olympijské hry v Pekingu, a pokud jen trochu sledujete sport, nemohli vám uniknout manželé Paulovi, kteří bodovali v pro nás Čechy exotické hře curlingu. Jako první Češi se v této disciplíně na olympiádu také kvalifikovali. Jejich příběh není neuvěřitelný jen díky sportovním výkonům, ale i díky jejich životní story.

Zuzana a Tomáš Paulovi se seznámili na curlingu a od té doby už spolu zůstali nejen u tohoto sportu, ale i v životě. „Curleři jsou speciální přátelská komunita, která se po zápase zve na pivo. Curling nezná fauly nebo zákeřnosti, je to fér sport,“ říkají manželé. Před necelými dvěma měsíci si oba v civilním životě bankéři v práci vzali volno a začali pořádně trénovat. Díky tomu mohli odjet na olympijské hry do Pekingu. 

„Tomáš je neuvěřitelně stabilní, zodpovědný a přátelský člověk,“ říká o svém partnerovi Zuzana. „Její asi nejlepší vlastnost je, že se směje mým vtipům,“ dodává se smíchem Tomáš Paul. Oba manželé tvrdí, že curling v jejich podání je pro diváky zajímavý mimo jiné tím, že mohou slyšet, jak spolu manželé komunikují.

I když curling u nás není doma, dokázali Paulovi na olympiádě už dvakrát vyhrát. Naopak prohráli se Švédy a potom s italským párem Stefania Constantiniová – Amos Mosaner prohráli 2:10. Mají tak bilanci dvou vítězství a dvou porážek. Paulovi se znovu představí v sobotu, kdy je nejprve v 07:05 čekají Britové a od 13:05 Švýcaři. Celý jejich příběh najdete i ve videu v úvodu článku. 

Doporučujeme

Články odjinud