Fantom Opery v Praze

3. 10. 2008
Fantom Opery v Praze
Originální americký muzikál Ivana Jacobse se bude hrát v O2 Aréně v Praze od 20tého do 23.11.2008. Mezi účinkujícími v tomto tajemném a zábavném muzikálu najdete mnohé přední osobnosti newyorského divadla a opery. Scénu muzikálu vytvořil zesnulý legendární broadwayský návrhář James Tilton.

Vzrušující speciální efekty při představení se proslavily téměř stejně jako samotný muzikál. Režisérem muzikálu na Broadwayi je Joseph Patton. Hudba i texty písní všestranného newyorského tvůrce Ivana Jacobse sklidily chválu v Severní Americe, Jižní Americe i Evropě. Z ohlasů uveďme: „Univerzální... působivá... mocná... nápaditá hudba... bezpochyby úžasné... vrcholné herecké výkony... naprosto úžasné... hudba je neuvěřitelná.“

Třebaže Jacobsův muzikál je v lecčems podobný původnímu románu, toto zpracování dává důraz na překvapující množství romantiky, tance a komických situací jeho různorodých postav. Tyto rozmanité prvky přispěly k obrovské oblibě Fantoma po celém světě.

Různé stránky hudby se sbíhají kolem podivného operního skladatele a učitele (Fantoma), který žije v úkrytu kdesi pod pařížskou operou. Tento často neviditelný antihrdina unáší krásné mladé zpěvačky a povídá se o něm, že zabil několik svých protivníků. Fantom opery je vášnivý a zároveň děsivý příběh, který dramatizuje silný a zvláštní milostný vztah mezi Fantomem a Christinou Daaé, jeho krásnou chráněnkou.

Scéna se s neuvěřitelnou rychlostí mění více než dvacetkrát. K různým scénickým obrazům patří slavná reprodukce původního lustru Pařížské opery, jenž se zřítí a roztříští o pódium, působivá reprodukce skutečné opony Pařížské opery a komplikovaná a zlověstná napodobenina hřbitova, kde se odehrává světoznámý Balet pokušení. Na scéně se objeví i obří reprodukce vnější fasády budovy Pařížské opery i Fantomovo děsivé podzemní doupě.

Vizuální stránka muzikálu je kostymérským snem. V muzikálu se objeví stovky důmyslně navržených kostýmů, z nichž mnohé jsou ušité z přepychového hedvábí a saténu s desítkami tisíc flitrů a perel. Zlatým hřebem plesu v tomto muzikálu jsou neobvyklé a poněkud dvojsmyslné a nádherné kostýmy, které jsou typické pro umělecký maškarní bál v Paříži 19. století, a také mnoho pravých benátských masek. Osvětlení navrhla Marcia Mader, držitelka broadwayské ceny.

Po mnoho let tento neuvěřitelný muzikál držel světový rekord v počtu lístků prodaných během jediného týdne. Doporučuje se, aby si zájemci zakoupili lístky dříve než obvykle v prodejní síti SAZKA nebo na http://www.sazkaticket.cz>www.sazkaticket.cz. FANTOM na vás čeká. Všechny mladé sopranistky, mějte se na pozoru!

Soutěž o vstupenky

Lístky na koncert k zakoupení v síti Sazka ticket www.sazkaticket.cz od 800 kč. Koncert přináší agentura WTF Entartainment. Více informací naleznete na http://www.wtfcz.cz>www.wtfcz.cz

----------------------------------------------------------------- Fantom opery přesouvá svá představení

WTF Entertainment oznamuje, že v Americký muzikám Fantom Opery, který se měl v Praze odehrát ve dnech 20 - 23. listopadu se z důvodu technických problémů přesouvá na neurčito. Pořadatel bude s producenty jednat o nových termínech, pravděpodobně v rámci příštího Evropského turné. Muzikál vyžaduje náročné produkční zajištění včetně kompletní stavby divadelního jeviště se systémem pojízdných kulis. Od začátku jsme věděli, že právě systém pojezdu a výměny kulis je u tohoto představení klíčový a bude nutné tento systém vyrobit na míru. Pří jejich výrobě došlo k problémům, které se bohužel ani přes veškeré úsilí nepodařilo odstranit tak, aby nebyla ohrožena kvalita představení. Velmi se tímto omlouváme všem divákům, kteří si zakoupili vstupenky.

Vstupenky na tuto akci pozbývají platnosti. Vrátit vstupenku bude možné na jakémkoliv prodejním místě SAZKA, a.s. Přesný termín zahájení vracení vstupného bude zveřejněn na internetových stránkách www.sazkaticket.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dávejte pozor, ať to nepřeženete v diskuzích, protože se objeví nějaký urputný oponent, který s vámi nebude souhlasit. Bude to navíc vlivná osoba, na kterou si musíte dát pozor. Mohla by…

Nejčtenější články

Články odjinud