Felix Holzmann: Geniální komik přežil válku, gulag i sebevraždu milované ženy

1. 4. 2022
Natvrdlý ňouma v klobouku je prototypem českého humoru. Jeho scénky jsou nesmrtelné, v předrevoluční éře se bez něj neobešla žádná silvestrovská estráda. Život komika Felixe Holzmanna ovšem tak veselý nebyl. Prošel si doslova peklem, na život ale nikdy nezanevřel. Co o něm možná ještě nevíte?

Cirkusák tělem i duší

Jeden z našich nejoriginálnějších komiků se narodil v Teplicích, dětství a později i část života však prožil v nedalekých Litoměřicích. Jeho tatínek toužil po tom, aby se syn vydal na dráhu podnikatele a jednou po něm převzal rodinný krámek. Synek ale tíhl k divadlu. Felix Holzmann sice vystudoval obchodní školu, nejvíc ho však fascinoval svět cirkusu a klaunů, zbožňoval Vlastu Buriana a dvojici Voskovec–Werich a toužil být jako oni. To se mu sice podařilo, než se ale stal známým a úspěšným, prožil si hotové peklo.

Vzorem Felixe Holzmanna byl král komiků Vlasta Burian. Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

O duševním rozvoji a vzdělávání nemůže být v tomto období řeč. Naopak jste vyčerpané, do toho řešíte problémy s trvalým partnerem a zdravotně na tom nejste úplně nejlépe. V tomto období si…