Fenomén nezralý otec: Rozmazluje děti a chová se jak dítě. Jak to zvládnout?

30. 11. 2021
Nezralý otec nemusí být v bezdětném vztahu špatný partner, jenže jak přijdou děti, nastávají problémy. Jak se nezralí tatínkové projevují a jak s nimi jednat?

Nezralé otcovství

„Dokud jsme neměli děti, bylo naše manželství harmonické. Když se ale narodil první syn, začalo vše trochu skřípat. Při druhém synovi jsem si už naplno uvědomila, že manžel zkrátka neumí být táta. Kluky sice miloval a miluje, ale naprosto mi nedokáže být ve výchově oporou a parťákem, utíká od problémů a konfliktů a nechává je řešit výhradně mě. Dokáže kluky sice perfektně rozdovádět, ale pak neví, co s nimi. Obvykle v takové situaci někam uteče. Bohužel se často stává, že když pak syny pacifikuji, zjeví se odkudsi a začne je obhajovat a bránit. Už jsem z toho unavená,“ vypráví Eliška, vyčerpaná máma dvou předškoláků, která má s nezralým otcovstvím velmi osobní zkušenosti.

Jaké je desatero dobrého rodiče?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Berani, měli byste se držet zkrátka a neutrácet. Při pohledu na bankovní účet zjistíte, že na tom nejste úplně ideálně. Pakliže chcete zabránit katastrofě, začněte šetřit. I když je…