Fenykl je báječná zelenina, skvělá pro trávení, srdce i ženy v menopauze

Fenykl je báječná zelenina, skvělá pro trávení, srdce i ženy v menopauze

Fenykl je druh zeleniny, kterou lidé v Česku moc neznají, na rozdíl třeba od brokolice nebo cukety. Přitom tahle cibulovitá podzimní zelenina může velmi příjemně obohatit jídelníček. A to nejen proto, že zajímavě chutná, ale také protože má spoustu zdravotních benefitů.

Fenykl je bohatý na živiny

Fenykl asi znáte jen jako čaj, který se popíjí při plynatosti. Je to ale škoda, fenykl má pozitivní účinky nejen na trávicí systém, ale i na systém endokrinní, reprodukční a respirační. Je to také skvělý stimulant pro kojící ženy, protože zvyšuje laktaci. Studie ukazují, že fenykl obsahuje antioxidanty a také řadu antimikrobiálních, antivirových, protiplísňových a protizánětlivých látek. Jeden šálek syrového fenyklu obsahuje pouhých 27 kalorií a téměř 3 gramy vlákniny. Z vitaminů pak zejména vitamin C, kyselinu listovou a vitaminy skupiny B, z minerálních látek je to především draslík a železo.

Pokračování 2 / 6

Fenykl prospěje i ženskému zdraví

Nedávný článek publikovaný v časopise Journal of Menopausal Medicine hodnotil pozitivní účinky fenyklového oleje na léčbu bolestivé menstruace, laktace, premenstruačního syndromu, nepravidelné menstruace, menopauzy a také syndromu polycystických vaječníků. Podle jedné studie ženy, které užívaly 100 miligramů fenyklového oleje denně po dobu osmi týdnů, snášely menopauzu a její příznaky lépe než ženy, které užívaly jako placebo slunečnicový olej. Éterický olej z fenyklu užívejte vždy pod dohledem zkušeného aromaterapeuta, sledujte případné interakce či alergické reakce. Fenyklové doplňky mohou také narušit účinnost antikoncepčních pilulek.

Pokračování 3 / 6

Semínka fenyklu napomáhají trávení

Semena z fenyklu se běžně používají jako koření k dochucení jídla, ale také k léčbě nadýmání a plynatosti, a to ve formě čaje připraveného z jedné lžíce semínek a horké vody, které dvacet minut louhujete a popíjíte půl hodiny po jídle.

Pokračování 4 / 6

Fenykl zmírňuje bolest

Studie z roku 2020 publikovaná v časopise Complementary Therapies in Clinical Practice zkoumala účinek fenyklu u lidí s osteoartritidou. Pacienti byli náhodně rozděleni tak, aby dostávali buď kapsle obsahující práškový extrakt z fenyklu, nebo placebo, dvakrát denně po dobu dvou týdnů. U těch, co dostávali fenykl, došlo ke snížení bolesti a ztuhlosti, u kontrolní skupiny ke zlepšení nedošlo.

Pokračování 5 / 6

Jak chutná fenykl

Fenykl má aroma podobné lékořici, ale je více svěží. Chuť je mírně nasládlá s náznakem parfémové chuti, ale je jemná. Při nákupu čerstvého fenyklu zkontrolujte, zda je cibule neporušená a má jasně zelené pevné stonky. Semena fenyklu mají silnější anýzovou chuť, která je teplá a sladká. Proto se obvykle používá jako koření.

Pokračování 6 / 6

Jak připravit fenykl

Fenykl můžete konzumovat syrový nebo vařený. Zastudena je možné z něj připravit například předkrm, kdy se fenykl nakrájí na měsíčky a namáčí se do olivového oleje. Můžete jej taky nakrájet na plátky, namočit je na čtvrt hodiny do studené vody s ledem (zkřehne pak) a přidávat do salátů. Možná je také teplá varianta. Fenykl můžete péct v alobalu, kdy ho pokapete olivovým olejem a pečete asi 30 minut. Jako koření ho můžete přidat do čočkové, bramborové nebo bílé fazolové polévky nebo domácího chleba. Další recepty s fenyklem najdete ZDE

Doporučujeme

Články odjinud