Fenykl je báječná zelenina, skvělá pro trávení, srdce i ženy v menopauze

3. 12. 2020
Fenykl je báječná zelenina, skvělá pro trávení, srdce i ženy v menopauze
Fenykl je druh zeleniny, kterou lidé v Česku moc neznají, na rozdíl třeba od brokolice nebo cukety. Přitom tahle cibulovitá podzimní zelenina může velmi příjemně obohatit jídelníček. A to nejen proto, že zajímavě chutná, ale také protože má spoustu zdravotních benefitů.

Fenykl je bohatý na živiny

Fenykl asi znáte jen jako čaj, který se popíjí při plynatosti. Je to ale škoda, fenykl má pozitivní účinky nejen na trávicí systém, ale i na systém endokrinní, reprodukční a respirační. Je to také skvělý stimulant pro kojící ženy, protože zvyšuje laktaci. Studie ukazují, že fenykl obsahuje antioxidanty a také řadu antimikrobiálních, antivirových, protiplísňových a protizánětlivých látek. Jeden šálek syrového fenyklu obsahuje pouhých 27 kalorií a téměř 3 gramy vlákniny. Z vitaminů pak zejména vitamin C, kyselinu listovou a vitaminy skupiny B, z minerálních látek je to především draslík a železo.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Neuzavírejte se před ostatními do sebe, ba právě naopak s nimi komunikujte. Dopadne to dobře jen v tom případě, že budete naslouchat. Bez jejich vědomí nedělejte změny v domě, jinak bude…

Nejčtenější články

Doporučujeme