Hlavní hvězda večera Tim Robbins s partnerkou Gratielou Brancusi. Proslavil se snímkem Vykoupení z věznice Shawshank

Hlavní hvězda večera Tim Robbins s partnerkou Gratielou Brancusi. Proslavil se snímkem Vykoupení z věznice Shawshank

Tim Robbins a Gratiela Brancusi
Jiří Bartoška s manželkou Andreou Bartoškovou. Řekli byste jí 65 let? Vypadá skvěle!
Anna Geislerová zvolila volné splývavé šaty
Jiří Macháčeks přítelkyní Kristinou Dufkovou
22
Fotogalerie

Festival Karlovy Vary: Nejlepší fotky ze zahájení. Kdo s kým přišel. A co šaty?

Na pátek 29. června se počasí zase jednou umoudřilo, a tak hvězdy mohly dorazit v odvážných róbách na zahájení 3. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, aniž by se třásly zimou. Hlavní hvězdou večera byl Tim Robbins, jemuž Jiří Bartoška předal Křišťálový glóbus. Pojďte se s námi podívat, jak vypadal slavnostní večer.

Červené trenýrky součástí naší historie

Pokud patříte k těm, co si festival v Karlových Varech raději užívají zpovzdálí, pak jste nezahlédli ani koutkem oka všechny hvězdy, které se v pátek ukázaly na červeném koberci na slavnostním zahájení Filmového festivalu. Úvodní ceremoniál připomněl sté výročí vzniku Československa. Proto taneční vystoupení bylo inspirované Sokolskými slety (viz fotogalerie). Následoval desetiminutový film Vladimíra 518, který připomněl naši stoletou minulost od stržení Mariánského sloupu přes smrt Jana Masaryka až po pálení červených trenýrek na hradě.

Jiří Bartoška předal Křišťálový glóbus Timu Robbinsovi

Tomu přihlížela i hlavní hvězda večera, americký herec a režisér Tim Robbins, který zazářil například ve filmech Top Gun nebo Vykoupení z věznice Shawshank. Tim Robbins dostal od ředitele festivalu Jiřího Bartošky Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii.  Ve své děkovné řeči Robbins vzpomínal na své setkání s režisérem Milošem Formanem a předvedl také excelentní znalost české historie. Robbins také varoval před tím, že se vracíme do nesvobody 50. let, čímž nemyslel Československo, ale poměry v USA.

Filmový festival v Karlových Varech je vždy velkou společenskou událostí na kterou se sjede řada hvězd. Nechyběli Anna Geislerová, Jiří Macháček, Alena Mihulová, Jitka Schneiderová. Česká Miss Nikol Švantnerová měla šaty za půl milionu korun! Kdo další dorazil? A s kým? A v čem? Mrkněte do galerie v úvodu článku.

Pokud vás zajímá módní komentář, mrkněte na módní policii Františky.

Doporučujeme

Články odjinud