Festival Letní Letná opět přivítá francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André - s novým představením na téma erotiky

28. 5. 2010
Festival Letní Letná opět přivítá francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André - s novým představením na téma erotiky
Francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André, který tvoří dva bývalí členové proslulých Cirque O a Que-Cir-Que, se po loňském vyprodaném hostování vrací na festival Letní Letná, který proběhne již posedmé posledních čtrnáct dní v srpnu v pražských Letenských sadech.

Klepněte pro větší obrázek

„Před rokem se oba vtělili do rolí bláznivých zahradníků ve zvláštním stanu - skleníku a rozesmáli stovky návštěvníků. Nyní se v novém celovečerním představení Bricolage Erotique vydávají s nevinností sobě vlastní na cestu poznání erotiky, svých těl, života a smyslnosti. A ničeho se přitom nebojí,“ láká Jiří Turek, ředitel a dramaturg Letní Letné.

Klepněte pro větší obrázek

Didier André a Jean-Paul Lefeuvre, svérázní herci a klauni, svedou diváky svými nejsilnějšími zbraněmi: humorem, nezaměnitelnou poetikou, absurditou i cirkusovým mistrovstvím. „Nečekejte nic vulgárního či zvráceného. V našich rukou struny, závěsy, židle, prkna i balóny evokují sny o ladných křivkách, liniích a dalších tělesných rysech. A nemyslete si nic špatného o tom, co se domníváte, že vidíte. Můžete se totiž mýlit,“ uvádí tvůrci. Soubor uvede představení celkem devětkrát, vstupenky jsou v prodeji již od 17. května v síti Ticketpro. Bricolage Erotique trvá 75 minut bez přestávky, je beze slov a vhodné od 7 let věku.

Více informací na www.letniletna.cz

Festival Letní Letná nabídne na tradičním místě mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou od 18. do 31. srpna čtrnáctidenní maraton dalších zahraničních hvězd nového cirkusu, tuzemských souborů, pohádek, aktivit pro děti a jejich rodiče, či prostě místo k odpočinku i zábavě. Festival pořádá Společnost Gaspard, o.s., za podpory Hlavního města Praha, Ministerstva kultury ČR a pod záštitou primátora hl. m. Praha Pavla Béma.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani v půlce pracovního týdne se vaše nepříznivá situace příliš nezmění. Potřebujete přehodnotit přístup k práci, jinak se ocitnete na mrtvém bodě. Neodmlouvejte šéfovi, on to s vámi myslí…

Nejčtenější články

Doporučujeme