Festival Slovenské divadlo v Praze oslaví své osmnáctiny

6. 4. 2013
Festival Slovenské divadlo v Praze oslaví své osmnáctiny
Oceněné tituly a novinky současné slovenské divadelní scény se představí v Divadle Bez Zábradlí na letošní přehlídce Slovenské divadlo v Praze. Od 2. května do 3. června tu bude programu šest inscenací s hereckými hvězdami jako Milan Lasica, Szidi Tóbiás, Milan Ondrík, Miroslav Noga či Marián Labuda mladší.

Festival pořádá už po osmnácté Divadlo Bez Zábradlí Karla a Hany Heřmánkových, patrony letošního ročníku jsou významní slovenští herci Anna Šišková a Dušan Jamrich.

„Vybírali jsme z inscenací, které na Slovensku získaly prestižní divadelní ocenění nebo na něj byly nominovány. Výborné renomé má i u nás dosud neznámé Divadlo Pôtoň se svou novinkou Psota, která nahlíží do současné slovenské reality,“ říká ředitelka festivalu Hana Heřmánková.

Podle ní mají zavedené scény jako Radošinské naivné divadlo nebo Štúdio L+S v Praze už své stálé příznivce. „Zájem o jejich vystoupení je takový, že budeme pravděpodobně přidávat další představení,“ dodává Heřmánková, podle níž festival postupně vyrostl z plenek až do krásné plnoletosti.

Klepněte pro větší obrázek

„Pro české publikum hraji moc ráda. Lidé tu slovenštině stále velmi dobře rozumí, protože jinak by se nesmáli,“ říká herečka Anna Šišková , která žije střídavě v Praze a Bratislavě. I ona je nejvíc zvědavá na představení Divadla Pôtoň, o kterém se na Slovensku hodně mluví.

„Slovenský festival v Divadle Bez zábradlí je zázrak – už tím, že se koná a že má svoji tradici,“ uvádí slovenský herec Dušan Jamrich, který se vedle Anny Šiškové ujal role kmotra letošní přehlídky.

Zpracováno podle tiskové zprávy.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Celým říjnem proplouváte v poklidné náladě a nesnažíte se tlačit na pilu. Jste toho názoru, že všechno má svůj čas. Neberete si nic osobně ani vážně. Optimistický duch vás drží nad vodou.…

Nejčtenější články

Doporučujeme