Festivalové lahůdky míří do distribuce

10. 7. 2001
Festivalové lahůdky míří do distribuce
To se tak někdo má, chodit si do kina na festivalu. A co z toho budou mít obyčejní diváci? Nemusíte věšet hlavu, protože řada filmů z karlovarských sálů půjde i do běžné distribuce.

Festivalové lahůdky míří do distribuce
Exkluzivní on-line zpravodajství pro Dámu.cz z 36. MFF KV

To se tak někdo má, chodit si do kina na festivalu. A co z toho budou mít obyčejní diváci? Nemusíte věšet hlavu, protože řada filmů z karlovarských sálů půjde i do běžné distribuce.

Už tento čtvrtek (12.7.) se můžete těšit na Reitmanovu Evoluci. Na zemi dopadl meteorit nijak obřích rozměrů, ale o to zajímavější, a jak se záhy ukáže, i nebezpečnější poselství přináší. Režisér takových hitů, k nimž patří Krotitelé duchů, Junior či Dvojčata se tentokrát pustil do ryze sci-fi látky a nechal Davida Duchovnyho, Julianne Moorovou a Orlanda Jonese zjistit, že Zemi sice navštívili mimozemšňané s obzvlášň rychlým vývojem, ale také solidním apetitem. A když si megalomanský generál nedá od vědeckých mozků říct, že s monstry z cizí soustavy je třeba zacházet opatrně, může vše rychle přerůst v celoplanetární katastrofu. Snímek, který nešetří nejednu "klasiku" vědeckofantastického žánru (Akta X či Den nezávislosti nevyjímaje), vzbudil na festivalu reakce typu "dost dobrá legrace na vyčištění hlavy před další dávkou vysokého umění".

Ve stejný den jako Evoluce by se v našich kinech měl objevit i snímek Začalo to jedné žhavé noci aneb černá komedie o jedné svůdné krásce (Liv Taylerová) a třech mužích (mj. Michael Douglas), kteří se s ní setkávají v jednom zapadlém baru. Na pořadu dne je jeden mrtvý, jeden skorovykradený sejf a neuvěřitelná mozaika, která do sebe zapadne až na posledním políčku filmového pásu.

Režisér Sam Raimi převedl do filmové podoby příběh o ovdovělé matce (Cate Blanchettová) tří dětí, která má nadpřirozené schopnosti (vidí do budoucnosti) a využívá je k věštění. V městečku ale dojde k vraždě a policie by ráda využila jejích schopností k objasnění zločinu - tím se ale celá rodina ocitá v ohrožení života. Kromě Blanchettové excelují ve filmu Téměř dokonalý zločin i proti svým obvyklým typům obsazení Keanu Reeves či Hilary Swanková. Česká premiéra je plánována na závěr července.

V kinech uvidíme i soutěžní americký snímek Blow s Johnnym Deppem v roli odsouzeného pašeráka kokainu (věnovali jsme se mu v jednom z předešlých článků), přítomností českého herce Karla Rodena zajímavý akční příběh 15 minut s Robertem de Nirem a Edwardem Burnsem, výpravné kostýmní drama Král tančí či Yamakasi - francouzský snímek o sedmi mladících, kteří představují samuraje moderní doby (scénář k tomuto filmu napsal fenomenální režisér Luc Besson). A samozřejmě, do běžné sítě přijde i celá řada dalších a doufejme, že to kromě akčních filmů budou i ty, které vyprávějí "obyčejné" lidské příběhy neobyčejnou formou.

Pěkný den z města 13 pramenů přeje Magda Peterková

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jako málokdo víte, že hvězdy člověku pouze trochu pomáhají, nebo někdy prostě jen maličko zbrzdí nepříjemnosti, avšak nedokážou pozměnit základní životní nasměrování člověka. Zejména ne…

Nejčtenější články