Fibromyalgie: Bolestivá nemoc, jež trápí i Lady Gaga. Léčba je téměř nemožná

14. 12. 2019
​Nemoc, která se projevuje chronickou a rozsáhlou bolestí celého těla. Není příliš známá, ale trpí jí například i zpěvačka Lady Gaga. Před dvěma lety dokonce na krátkou dobu kvůli nemoci přerušila kariéru, aby pak opět pokračovala. Nemoc totiž nemá žádné řešení, jedinou léčbou je terapie vitálními látkami, které bolesti zmírňují. Co všechno tedy nemoc "obnáší" a co je příčinou?

Chronická bolest

Odhaduje se, že fibromyalgií trpí zhruba dvě procenta populace, což není tak moc, ale pokud patříte právě k téhle skupině lidí, pak dobře víte, že chronická bolest, která je jejím hlavním příznakem, je dost nepříjemná a hendikepující. Hlavními projevy nemoci je dlouhodobá bolest svalů a jejich ztuhlost. Velmi špatně se diagnostikuje a ani samotní lékaři často netuší, že právě vy máte tuhle chorobu. Bohužel, někdy vás dokonce můžou považovat za hypochondra, který si pořád chodí stěžovat na to, že ho „něco bolí“.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí lvi, rodinní příslušníci z vás cítí nespokojenost a podráždění. Nepodléhejte depresivní stavům a snažte se je přemoci. Vyrazte si mimo domov a bavte se. Pobyt v přírodě vám udělá moc…

Nejčtenější články

Doporučujeme