Film Děti noci míří do Asie!

1. 10. 2008
Film Děti noci míří do Asie!
Nedávno vstoupil do kin nový český film režisérky Michaely Pavlátové (47) Děti noci, který už stihl v Karlových Varech získat dvě ocenění za nejlepší ženský a mužský herecký výkon. Nyní by chtěli tvůrci uspět i v Asii.

V současné době se chystáme na největší asijský festival, kde bychom rádi zabodovali a také ho představíme ve Slovinské Lublani," prozradila režisérka filmu Michaela Pavlátová, která je s filmem i s výběrem herců v podobě Marthy Issové jako Ofky a Jiřího Mádla jako Ubra naprosto spokojená. "Nejdřív jsem myslela, že Jirka pro tu roli nebude ten pravý, ale na konkurzu mě přesvědčil. Zvládl to skvěle," pochvalovala si po předpremiéře filmu režisérka.

Lenka Termerová

Paradoxem je, že Jiří Mádl roli Ubra nejdříve vzít nechtěl. "Mě ta role na začátku nepřišla moc zajímavá. Viděl jsem tam podobnost s rolemi, které už jsem hrál a já chtěl něco jiného. Udělali jsme ale nějaké úpravy, a nakonec jsem tu roli vzal. Teď jsem za to moc rád," potvrdil Korzu herec.

Martha Issová

Roli Ofčiny matky svěřila režisérka herečce Lence Termerové, která je i ve skutečnosti matkou Marthy Issové.

"Byl to, jak já říkám, náhodný záměr, aby maminku hrála Lenka. Já jsem na začátku nevěděla, koho vybrat a v zápětí mě napadlo, že by to mohla hrát ona. Myslím, že to byl skvělý tah a také dobrá příležitost, jak ukázat Lenku na plátně," svěřila se režisérka.

zleva: Jiří Mádl, Lenka Termerová a Martha Issová

U kritiků se film setkal s kladnými ohlasy. Od 25. září ho mohou posoudit i diváci.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jupiter a Venuše naznačují že není nevhodný čas na zbytečné utrácení. Každopádně dvakrát měřte a teprve pak udělejte další krok. Vaše penízky se mohou rozkutálet takovým tempem, že se pak…

Nejčtenější články

Články odjinud