Film Padesát odstínů šedi se chystá do kin. Podívejte se na sexy fotky a oficiální trailer už teď!

29. 7. 2014
Jen málo filmům se ještě dlouho předtím, než se vůbec dostanou do kin, dostává takového zájmu, jako se to daří adaptaci knižního bestselleru Padesát odstínů šedi, který popisuje vztah mladé studentky literatury - Anastasie - a manipulativního multimilionáře se zvláštními erotickými choutkami, dominantního Christiana Greye...

V českých a slovenských kinech se tohle "porno pro mamky", které prý dokonale popisuje ženské fantazie, sice objeví až 12. února příštího roku, ale to nebrání tomu, abychom se na proklatě sexy byznysmena a nevinnou studentku nepodívali trochu blíže už teď...

V hlavních rolích filmu se budou svlékat Dakota Johnson (seriál Ben and Kate) a irský herec Jamie Dornan (původní profesí model, známý ze seriálu Once Upon a Time).

Úplně první teaser na Fifty Shades of Grey na svém Instagramu vystavila zpěvačka Beyoncé, která představí na filmovém soundtracku svou píseň.

Kolem knihy nepřekvapivě vyrostl celý byznys. Co už možná udivilo trochu víc, na tomto fenoménu vydělávají i obchody s potřebami pro maminky a miminka, které začaly prodávat různé kusy oblečení pro batolata s nápisy jako „Před devíti měsíci četla moje máma Padesát odstínů“...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Herečka Dakota Johnson prozradila v rozhovoru pro časopis ELLE, že roli získala především proto, že nemá absolutně žádný stud a okamžitě řekla, že nemá problém před kamerou dělat naprosto cokoliv. Pak už stačilo před castingovou komisí dostatečně smyslně přečíst monolog z Bergmanovy Persony, předvést erotickou chemii s Charliem Hunnamem (kterého ale nakonec v hlavní roli nahradil Jamie Dornan) a hlavní role byla její!

E. L. James během psaní poslouchala hudbu – a nejednou záměrně takovou, která jí pomáhala navodit atmosféru. Seznam skladeb ke každé knize trilogie zveřejnila na své stránce. Obsahuje písně jako Toxic od Britney Spears, Witchcraft od Franka Sinatry nebo třeba Sex on Fire od rockových Kings of Leon.

Podívejte se na první oficiální trailer:

Živoucí předlohou tajemného Christiana je údajně Alessandro Proto - italský obchodník s realitami, vlastnící společnost s názvem Proto Organization Holding.

Historie celého úspěchu začala, když autorka E. L. James dala na internet příběh, k němuž použila postavy milenců Edwarda a Belly z "upířích" knih Stephenie Meyerové Stmívání. Poté, co tento první příběh získal řadu příznivců, jej Jamesová přepsala s novými postavami a situacemi.

Autorka knihy sice nikdy nebyla ani v Seattlu, ani v Portlandu, kde se její příběh odehrává, zato si však vydatně pomáhala moderními vymoženostmi. Městy ji provedl Google Street View. Zjevně to zvládla na výbornou, protože na to nikdo nepřišel, dokud sama tajemství neprozradila.

E. L. James - vlastním jménem Erika Leonard – žije v západním Londýně a má dvě děti. Než se začala věnovat naplno psaní, pracovala jako televizní produkční.

Poté, co se zázračnou rychlostí vyprodala většina potřebných hraček a příslušenství v amerických sexshopech, vzaly čtenářky útokem další obchody. Třeba s domácími potřebami. Hedvábné lano na bondage se přece dá úplně snadno nahradit šňůrou na prádlo, jakýmkoli loveckým lanem nebo v případě krajní nouze rybářským lankem... Možná na té knize přece jenom měl být ten nápis „Nezkoušejte doma!“.

Práva na celou trilogii byla prodána do 37 zemí, ve kterých se celkově prodalo na 40 milionů kusů. Rychlostí prodeje byl vytvořen nový rekord, čímž kniha překonala i sérii Harryho Pottera. Četli jste některou z knih trilogie? Půjdete se na film podívat do kina?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Urychleně si rozmyslete, co vlastně chcete. Hvězdy vám přejí hodně štěstí v nové práci, ale rovněž otevírají nové možnosti. Je jen na vás, jak se rozhodnete. Jste úspěšní. Pozadu…

Nejčtenější články

Doporučujeme