Film Prvok, Šampon, Tečka a Karel jde dnes do kin: Co prozradili herci o natáčení

29. 7. 2021
Právě dnes 29. července 2021 jde do kin dlouho očekávaná komedie Prvok, Šampon, Tečka a Karel. Film na motivy stejnojmenné knihy režiséra a spisovatele Patrika Hartla, který si snímek i sám režíroval, vypráví o partě čtyř kamarádů středního věku, jejichž životy stagnují a oni se je pokusí oživit pomocí provokativní hry a téměř nesplnitelných úkolů. Co o filmu a natáčení prozradili sami hlavní představitelé?

Martin Pechlát v roli Prvoka

Jak jste se připravoval na postavu Prvoka a v čem je vám tato postava blízká?
Měli jsme poměrně velkou přípravu, scházeli jsme se, rozebírali jsme jednotlivé situace. Během natáčení už jsem nic nehledal, všechno bylo opravdu pečlivě připravené. Mně osobně postava blízká není, o to víc mě ale bavilo si Prvoka zahrát. Samozřejmě nějaké styčné body mezi námi jsou, mám děti, hrál jsem v kapele. Je to ale obecně tak, že v každé roli je mix vlastních zkušeností, zážitků, představ, jiných rolí.

Jaké bylo natáčení s kapelou, užíval jste si to?
Neužíval. Bál jsem se, že to Patrikovi zkazím, takže jsem se na to opravdu pečlivě připravoval. Pořád dokola jsem písně pouštěl, zpíval je a nacvičoval, aby to vypadalo co nejlépe.

A nějaká náročná situace během natáčení?
Náročné bylo natáčení reklamy ve filmu, kdy jsem měl na sobě kostým ve tvaru obřího pórku. Natáčeli jsme dva dny a bylo to velmi nepříjemné. Běžný pórek by na mě trochu seschnul, ale bylo mi v kostýmu takové horko, že díky mému potu byl v průběhu natáčení šťavnatější a šťavnatější.

Klepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Únorové dny jsou pro vás náročné, protože nejste ve svojí kůži. Přeci jen jste milovníci teplejšího počasí a mráz vám nedělá dobře. Jestli se chcete vyhnout splínu, drobným hádkám či…