Fitness zvaný Réunion

15. 6. 2015
Fitness zvaný Réunion | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Ostrov Réunion je tak členitý a různorodý, že je těžké sestavit pro něj spolehlivou předpověď počasí. Na druhou stranu nabízí činorodým cestovatelům spoustu aktivní zábavy: paragliding, surfing, pozorování velryb, prolézání lávových chodeb nebo skvělou pěší turistiku.

Pro ty, kteří rádi tráví své cesty „na nohou“, je Réunion tropickým rájem na zemi. Najdete tu snad všechny typy krajiny od tropických pralesů přes náhorní roviny připomínající evropské louky po bezlesé vrcholky hor, jež vypadají jako vystřižené z alpských pohlednic. Ovšem bez sněhových čepiček, což je trochu v rozporu se jménem nejvyšší hory ostrova. Piton des Neiges totiž v překladu znamená Sněžná hora. Protože se však vrchol vyhaslé sopky tyčí do výšky přes tři tisíce metrů, sněhový poprašek tu skutečně měli – asi dvakrát za poslední půlstoletí.

Réunionská krajina je tak členitá, že tu klimatologové napočítali na dvě stovky zón s různými podmínkami počasí. To znamená pro každých deset kilometrů čtverečních rozlohy ostrova jednu.

Abyste tohle všechno viděli jako na dlani, bylo by nejlepší vzlétnout hezky vysoko do vzduchu. Na Réunionu je to naštěstí hračka. A ještě k tomu ucítíte vítr ve vlasech. Stačí vyjet autem po točité silnici do nadmořské výšky nějakých osmi set metrů – a pak se vrhnout dolů. Ale počkat: nejdřív by bylo docela dobré pečlivě utáhnout všechna poutací lana paraglidingového padáku a přibrat na vzdušný zážitek zkušeného instruktora, pokud neumíte tahat za řídicí provazy s dostatečnou jistotou.

Ten, kdo na Réunionu nenavštíví zdejší aktivní sopku, jako by na ostrově ani nebyl. Jmenuje se Piton de la Fournaise a v žebříčku místních přírodních krás i lákadel nekompromisně zabírá první příčku. Podle odborníků je druhou, nebo dokonce první nejaktivnější sopkou světa a právě díky jejímu soptění se Réunionu přezdívá „Malá Havaj“. Navzdory své aktivitě však zároveň patří mezi nejbezpečnější a nejlépe přístupné sopky světa. Důvod je jednoduchý – zdejší láva je hodně tekutá, takže z jícnu vulkánu volně vytéká. Netvoří tedy kamenný „špunt“, který pak způsobuje ničivé erupce.

Chcete se cítit bezpečně na vašich cestách? Soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Témata článku:   

Komentáře

Horoskopy

Ruku na srdce, den volna byl příjemný a klidně byste brali ještě jeden. Bohužel to není možné a byla by to také škoda, protože se vám profesně daří. I přes veškeré peripetie s kolegy a…

Nejčtenější články

Doporučujeme