INDOL-3-KARBINOL
Nová naděje v boji s nádory

10. 9. 2007
Nejnovější výzkumy hovoří o indolech a jejich metabolitech které vytvářejí ideální rovnováhu metabolitů estrogenu. Ta snižuje riziko rozvoje nádorů a působí na rozpad již existujících nádorů, cyst a uzlin.

Příčina vzniku nádorů Regulace růstu a rozmnožování buněk v těle je jednou z hlavních specifických fyziologických funkcí ženského pohlavního hormonu, estrogenu. Ten se dělí na „dobrý“ a „špatný“ metabolit. Tyto dva druhy se v těle vyskytují v určitém poměru, až dokud se tělo nenakazí virem. V infikovaném těle se estrogen po vypotřebování nevyplavuje, ale mění se na „špatný“ metabolit 16α-hydroxyestron (16αOH), který podporuje růst nádorů.

Nová naděje – Indol-3-karbinol (I3C) I3C zvyšuje poměr „dobrého“ metabolitu vůči „špatnému“. I3C zabraňuje tomuto „špatnému“ metabolitu, aby se napojil na nemocnou buňku tím, že se na ni naváže sám. Nedovolí, aby byla buňka vyživovaná toxiny, a ta nakonec zaniká. Zdravé buňky si navazují dobrý“ metabolit, 2-hydroxyestron(2OH). Prostřednictvím klinického testování se zjistilo, že I3C působí na lidské tělo v několika rovinách – pozitivně ovlivňuje hormonální metabolismus, ochraňuje zdravé buňky a ničí nádorové buňky. Takto svým působením likviduje cysty na vaječnících, v prsou, děložní myomy, působí v období klimaktéria, při endometrióze a doporučuje se rovněž při nádorových onemocněních prostaty a varlat. Klinickými studiemi byla potvrzená vysoká účinnost při léčení mastopatie, nádoru na děložním čípku, či genitálních bradavic. I3C má také vlastnost potlačit HPV (lidský papillomavirus) a jeho projevy v lidském těle.

Kdy ho lze užívat a kdy naopak ne Kromě výše uvedených indikací lze I3C užívat rovněž při diabetickém onemocnění, radioterapii, před a po chemoterapii (je možné i během chemoterapeutické léčby, ovšem jeho účinek bude pak zeslabený), souběžně s jakýmikoliv jinými léky a výživovými doplňky, kromě preparátů ke snížení tvorby žaludeční kyseliny anebo při hormonální antikoncepci; v období těhotenství a kojeneckém období je však tento fytoestrogen striktně zakázaný.

Co je ve skutečnosti indol-3-karbinol? Je to fytoestrogen a velmi silný antioxidant, získaný šetrnou extrakci z křížokvětých rostlin. Do této skupiny patří brokolice, zelí, kedluben, květák či kapusta. Je známo, že tato zelenina má mimořádně příznivé účinky v boji s nádorovými onemocněními. Díky této extrakci člověk pojme taková množství, která by nebyl schopen denně zkonzumovat. Působí na organizmus několika způsoby, které v této kombinaci doposud nebyly zaznamenané u žádných jiných látek. V Čechách je tato látka obsažená ve výživovém doplňku INDONAL®,

Trvání léčby Průměrná délka léčby je 12 týdnů. Stabilní, více než dvojnásobné zvýšení 2OH oproti 16aOH je podnětem k ukončení léčby.

Bez vedlejších účinků. Na rozdíl od chemoterapeutických léčiv, které se využívají v průběhu léčby některých nádorů, indol-3-karbinol je bez vedlejších nežádoucích účinků, nemá žádný mutagenní efekt a nevyvolává alergické reakce. Podle reakcí některých pacientů má tato látka přirozený efekt nadýmání, který ovšem lze odstranit přípravky dostupnými v lékárnách. Je to ale hodně individuální a každý organizmus reaguje jinak.

INDONAL® je k dostání v lékárnách. Bližší informace: http://www.synergia-pharma.cz>www.synergia-pharma.cz, http://www.indonal.eu>www.indonal.eu

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nastávající den bude skoro bez obláčku. Je ovšem pravda, že se musíte postarat o jednoho člena rodiny, který má velké starosti. Podpoříte ho. Dopřejte si s rodinou kapku kultury a vyrazte…

Nejčtenější články

Doporučujeme