Foto soutěž Dáma.cz

29. 3. 2008
Foto soutěž Dáma.cz

Jak uspět v soutěži?

Jde o fotografickou soutěž. Hodnotí se tedy kvalita fotografií ( estetická a technická) a případná originalita snímku. Dobrá fotografie se pozná tak, že lahodí oku, kombinuje zajímavé barvy, vzbuzuje emoce. Je to taková fotografie, kterou by si kdokoli rád pověsil na zeď do obýváku.
Jen málo lidí má ten dar a fotí krásné fotografie bez znalostí. Proto doporučujeme prostudovat si pár textů na internetu věnujících se především kompozici a působení na diváka. V mnohém vám určitě poradí naše porota v diskusi.

Pravidla

 1. Zúčastnit se může registrovaný uživatel serveru Dáma.cz, který má alespoň 500 bodů a alespoň tři další fotografie ve své galerii
 2. Soutěžící vloží svou fotografii do fotogalerie do termínu uzávěrky kola. Pro každé kolo soutěže bude ve fotogaleriích zřízena speciální soutěžní kategorie.
 3. Každý soutěžící smí vložit do každého kola pouze jednu soutěžní fotografii.
 4. Není dovoleno soutěžit s fotografií, která již uspěla v jiné fotografické soutěži
 5. Porota je složená z vítězů předchozího kola fotosoutěže.
 6. Porota vyhlásí konečné výsledky formou článku uveřejněného na www.dama.cz.
 7. Účast ve fotosoutěži je pro soutěžící dobrovolná.
 8. Soutěž je do vyhlášení vítězných snímků jednotlivých kol anonymní, zveřejnění autorů a vítězů bude provedeno po konci daného kola.
 9. Bodování poroty je neměnné a dané.
 10. Je zakázáno kopírování fotografií z veřejných fotogalerií; fotografie kopírované jiným uživatelům, stažené z internetu, udělané fotomontáží či neobsahující téma pro dané kolo nebudou do soutěže zařazeny.
 11. Fotografie nebudou uveřejňovány pod nickem soutěžícího.
 12. Jedná se o amatérskou soutěž. Nesmí tedy soutěžit profesionálové. (ti, co se fotografií živí nebo své fotografie prodávají a tyto příjmy tvoří více jak 50% jejich příjmu)
 13. Změna pravidel vyhrazena.

O co se soutěží

Výherci získávají každý měsíc tyto výhry:
1. místo v soutěži získává:

 1. rozšíření fotogalerie na Dáma.cz o 10MB
 2. velkou fotoknihu v hodnotě 710 Kč - Vámi sestavená kniha, poskládaná z Vašich digitálních fotografií. Rozměr A4 a 24 stran. Cenu věnuje www.tiskproradost.cz.
 3. poukázku v hodnotě 600,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz

.

2. místo v soutěži

 1. rozšíření fotogalerie na Dáma.cz o 5MB
 2. velký fotokalendář 2010 s Příjmenářem v hodnotě 449 Kč. Cenu věnuje www.tiskproradost.cz.
 3. poukázku v hodnotě 400,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz3. místo v soutěži

 1. rozšíření fotogalerie na Dáma.cz o 5MB
 2. malý fotokalendář 2010 v hodnotě 349 Kč. Cenu věnuje www.tiskproradost.cz.
 3. poukázku v hodnotě 200,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz


Jak se do soutěže zapojit?

Účastníkem soutěže se stává každý, kdo vloží do fotogalerie na Dáma.cz svou fotografii. Při ukládání fotografie dbejte na zvolení správné kategorie. Ta označuje vždy aktuální téma. Například: Foto soutěž: Detail

Sponzor soutěže

Klepněte pro větší obrázek Sponzorem soutěže je nákupní galerie MALL.CZ a obchod Fotoexpert.cz


Sponzorem soutěže je server Tiskproradost.cz, který nabízí specializované fotoprodukty: Fotoknihy, kalendáře, obrazy na plátně, příjmenáře atd.Sponzorem soutěže je obecně prospěšná společnost České Švýcarsko.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Je vám skoro líto, že je tady poslední pracovní den. I nyní vynikáte a pomáháte kolegům při nedostatcích. Za to se vám jednou odvděčí. Soutěžte a zapojte se různých aktivit, kde je možné…

Nejčtenější články

Doporučujeme