Fotograf v zahradě

19. 9. 2000
Od 16. září 2000 je pro veřejnost zpřístupněn znovupostavený fotografický Atelier Josefa Sudka v Praze 1.

FOTOGRAF V ZAHRADĚ

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Josef Sudek

Od 16. září 2000 je pro veřejnost zpřístupněn znovupostavený fotografický Atelier Josefa Sudka v Praze 1, na Ťjezdě 30.
Autentická replika Atelieru Josefa Sudka bude nadále sloužit jako muzeum a galerie a bude pro veřejnost otevřena denně od 12,00 do 18,00 hodin, mimo pondělí.
V Atelieru je v současné době k vidění expozice fotografií Josefa Sudka. Po úvodní výstavě z díla Josefa Sudka bude následovat představení díla dalšího velikána české fotografie - Františka Drtikola.
V budoucnu zde budou postupně představována fotografická díla starších
i současných uměleckých fotografů. Zároveň budou na půdě atelieru realizovány výstavy fotografů, kteří ještě neměli možnost vystavovat, přesto, že jejich sdělení jsou silná, zajímavá a mnohdy objevná. Široká veřejnost tak bude mít jedinečnou příležitost seznámit se s uměleckými díly a tvorbou řady českých fotografů.

Josef Sudek, jeden ze zakladatelů české umělecké fotografie, ve svém zahradním atelieru žil a pracoval v letech 1927 až 1958 a až do své smrti využíval atelier jako laboratoř. Atelier a okolní zahrada byly ústředními motivy světově proslavených cyklů - Okno mého atelieru, Procházka po mé zahrádce, Zahrada mého atelieru a Zátiší na okně mého atelieru. Po smrti Josefa Sudka atelier chátral a jeho zkázu završil požár v květnu roku 1985.

Stavba Atelieru byla zahájena 10. července 2000, kolaudace proběhla 7. září 2000. Během pouhých dvou měsíců tak v zahradě vyrostla replika původního atelieru.

Další informace o Atelieru najdete na www.sudek-atelier.cz,
nebo na tel. 02 / 24 81 84 84 popřípadě emailu infobox@sudek-atelier.cz.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nedělní nákup je na spadnutí, nevyhnete se mu. Fakt je, že narazíte mezi regály na něco, co prostě musíte mít. Vaše umanutost bude lidem kolem na obtíž, ale to vám nevadí. Jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme