Fotosoutěž: Nové téma "prázdniny"

4. 8. 2009
Fotosoutěž: Nové téma "prázdniny"
Letní období plné sluníčka a dětských radovánek je pro fotografa něco jako žně pro zemědělce. Světla je dostatek po celý den, příroda je barevná, děti mají prázdniny a stále se něco děje. Právě dětské prázdniny jsou novým tématem na srpen.

Téma prázdniny se na první pohled zdá jako hodně volné. Teoreticky by se do soutěže dala zařadit jakákoli slušná fotografie z léta. Chceme ale, aby z fotografie vyzařovaly emoce a především, aby bylo poznat, že jde o dětské prázdniny.

Představu dovolené a prázdnin vždy přesvědčivě vyvolá fotografie od moře.

Koupající se děti jsou vděčným tématem. Zachycená radost je důležitá.

Noční dobrodružství děti milují. Když se Vám podaří je překvapit a vyfotit, jsou z toho většinou emocemi nabité fotografie.

Letní dětské hry jsou ideální příležitostí pro zaznamenání dětské radosti.

Pokud chcete vyfotografovat děti a jejich radost, jde vždy o reportážní snímky. U reportáže je kladen důraz především na emoce a zobrazení děje. Na rozdíl od fotografie krajiny, kde je dobrá kompozice základem snímku, není kompozice u reportáže tak zásadní. Snažte se tedy zachytit snímky plné radosti.

Těšíme se na vaše soutěžní snímky.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur vám bohužel kazí komunikaci s lidmi okolo. Ani se svým zlatíčkem se nedokážete naladit na stejnou notu, přičemž nejmarkantnější to bude večer. Podstatně lépe jsou na tom nezadaní…

Nejčtenější články

Články odjinud