Fotosoutěž: Vyhlášení vítězů kola ULICE

Fotosoutěž: Vyhlášení vítězů kola ULICE

Téma ulice nám přineslo téměř 70 snímků. Předpokládali jsme, že poutavou část galerie budou činit snímky z pouličního dění, které na fotografii dokáže vytvářet a předávat nepřebernou škálu nálad.

Takových snímků jsme se dočkali, ale mnoho z nich znehodnotila především nevhodně zvolená kompozice, která vnesla do obrazu příliš mnoho rušivých prvků a fotografie tak ztratila svou působivost či jednoznačnost. Přesto však dala tato podkategorie říjnovému tématu vítězný snímek s názvem „Vídeňský gang harmonikářů“ od autora rorich Autor zvolil úhel pohledu, který dává motivu prostorovost a kompozici, jež nás uhlopříčně provádí dějem od rádoby prosebného obličeje, přes důraznou ruku až po místo pro almužnu. Těmito prostředky k nám fotografie promlouvá a povedený převod do černobílé podoby oprošťuje od všeho, co by mohlo její jasné poselství rozmělňovat.

Mall.czwww.fotoexpert.czMall.cz

siluet45

Fotografie se pyšní pěknou kompozicí, jež nás jakoby vede k naději do budoucna, směrem ke světlajícímu nebi a zároveň předkládá slušně zvládnuté obtížné světelné podmínky v období povodní. Autor uchopil téma s kreativitou spočívající v hořké nadsázce, jež se bohužel před časem stala osobní zkušeností téměř každého z nás.

Mall.czwww.fotoexpert.czMall.cz

Jeane

Autorku můžeme pochválit ještě za zvládnutí expozice při velkém světelném rozsahu – světlá i tmavá místa jsou dostatečně prokreslena a oživení snímku se jí povedlo dosáhnout také netradičním formátem.

Mall.czwww.fotoexpert.czMall.cz

Doporučujeme

Články odjinud