Francouzi proti nevhodně zobrazeným ženám v reklamě

16. 7. 2001
Francouzi proti nevhodně zobrazeným ženám v reklamě
Francouzská vláda chce zabránit sexuálně podbarvenému zobrazování žen v reklamě. Každá druhá žena ve Francii je pobouřena způsobem, jakým ve Francii reklama ukazuje ženy.

Francouzi proti nevhodně zobrazeným ženám v reklamě

Francouzská vláda chce zabránit s exuálně podbarvenému zobrazování žen v reklamě. Každá druhá žena ve Francii je pobouřena způsobem, jakým ve Francii reklama ukazuje ženy.

Rozdíl je ovšem v pohledu mužů a žen. Muže pobuřuje taková reklama jen u dvou případů z pěti. Mužům vadí z 53% reklama, která karikuje ženy. Ženám vadí z 58% reklama, která zobrazuje ženy v sexuálně provokativních postojích.

Nejvíce pobouřila reklama pro zámečnickou firmu zobrazující ženu s kovovým pásem cudnosti. Objevily se i reklamy se spoutanými či nahými ženami, s kterými hrubě zachází jeden partner.
Studie, kterou si objednala vláda, poukazuje na známky násilné hypersexuality, které se objevují především u luxusních parfémů a oděvů.

Zpráva doporučuje upravit pravidla reklamy vytvořené v roce 1975 a rozšířit je nejen na televizní reklamu, ale i na reklamu tiskovou.

autor: Helena
zdroj: Strategie

Máte také pocit, že zobrazení žen v reklamě je mnohdy nevhodné nebo dokonce urážející?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Víkendové dny se ponesou v duchu radostí s dětmi. Právě ony od vás očekávají maxim. Počítají s tím, že se nebudu nudit. Určitě vymyslíte nějakou dobrodružnou zábavu. Darujte jim svůj čas,…

Nejčtenější články

Doporučujeme