Francouzi proti nevhodně zobrazeným ženám v reklamě

16. 7. 2001
Francouzi proti nevhodně zobrazeným ženám v reklamě
Francouzská vláda chce zabránit sexuálně podbarvenému zobrazování žen v reklamě. Každá druhá žena ve Francii je pobouřena způsobem, jakým ve Francii reklama ukazuje ženy.

Francouzi proti nevhodně zobrazeným ženám v reklamě

Francouzská vláda chce zabránit s exuálně podbarvenému zobrazování žen v reklamě. Každá druhá žena ve Francii je pobouřena způsobem, jakým ve Francii reklama ukazuje ženy.

Rozdíl je ovšem v pohledu mužů a žen. Muže pobuřuje taková reklama jen u dvou případů z pěti. Mužům vadí z 53% reklama, která karikuje ženy. Ženám vadí z 58% reklama, která zobrazuje ženy v sexuálně provokativních postojích.

Nejvíce pobouřila reklama pro zámečnickou firmu zobrazující ženu s kovovým pásem cudnosti. Objevily se i reklamy se spoutanými či nahými ženami, s kterými hrubě zachází jeden partner.
Studie, kterou si objednala vláda, poukazuje na známky násilné hypersexuality, které se objevují především u luxusních parfémů a oděvů.

Zpráva doporučuje upravit pravidla reklamy vytvořené v roce 1975 a rozšířit je nejen na televizní reklamu, ale i na reklamu tiskovou.

autor: Helena
zdroj: Strategie

Máte také pocit, že zobrazení žen v reklamě je mnohdy nevhodné nebo dokonce urážející?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ozve se vám spolužák, kterému se vede velmi dobře. Musí vám být jasné, že to není jenom tak. Pozvěte ho na návštěvu, abyste se dozvěděli víc. Vypadá to, že by pro vás mohl mít velice…

Nejčtenější články