Komentáře k článku zpět na článek

helza 25. 4. 2021 | 18:57

@Elynor: Myslíš si, že někdo si to přečte a až tak doslova použije jako návod pro sebe? To mě tedy nenapadlo. Jsem asi nějak zaostalá. Přeci jenom v době sametové revoluce jsem už byla v přechodu a do té doby se o sexu a podobných věcech nijak nepsalo. Prostě jsme se milovali, byli spontánní a svobodní, měli jsme vlastní nápady a vlastní fantazii, takže všelijaké vyčtené rady jsme třeba vyzkoušeli, ale spíše jako srandu. Doba je holt ale jiná.

Elynor 25. 4. 2021 | 07:17

@helza: Inu tak. Představila jsem si to v barvách, jak si nějaká žena řekne "hele, to zkusím", přepadne manžela se "spontánními" dotyky, on se lekne, zareaguje na to jinak, než si ona představovala, a už to pojede - "ale v časopise psali, že to mají muži rádi, jak to, že ty to rád nemáš? Ty to jenom nechceš ode mě, že jo, kdyby ti to udělala sousedka/sekretářka pošťačka/jiná žena, tak to by se ti to líbilo, jen se přiznej, ty mě už nemiluješ! A já jsem se tolik snažila, abych tě potěšila, ty nevděčníku!" A tak různě všelijak podobně.

helza 24. 4. 2021 | 18:29

@Elynor: Tak to máš pravdu, ty příklady z článku ani nehodnotím. Vždyť to má zjevně každý úplně jinak a i ten pán, milující škrábání zad, možná nesnáší sahání na ucho a podobně. Tady myslím platí jediné a hlavní pravidlo - nepokoušet se dělat nic, co si někde přečtu, nebo o čem mi někdo vykládá, jak je to úžasné. Jednak to právě tomu mému může být nepříjemné, jednak to pak už nemá nic společného se mnou a s mým vyjádřením mých pocitů. To už je potom lepší se na těch dotecích domluvit i když pak budou psát jinou kapitolu. Článek ale chtěl myslím na těch příkladech pouze připomenout význam doteků a nechtěl radit jakých a jak.Já osobně nemám ráda žádné doteky, když cokoliv dělám, například to škrábání u nádobí. O jízdě v autě ani nemluvím.Mmůj muž zase nesnáší, když mu někdo sáhne na uši. Dokonce, a to je co říct, ani pes mu je nesmí olízat . Ale člověk, když z někým žije záhy vycítí, co je mu příjemné. Pro nás je třeba úžasné držet se za ruce - možná taková hloupost, ale ...

Elynor 24. 4. 2021 | 15:29

Mno, kdybych to vzala podle sebe, tak co tam máme - objetí zezadu. To mi někdo provést nečekaně a spontánně, tak se napřed leknu, a pak ho požádám, ať to víckrát nedělá, neb mi to není příjemné. Oňuchávání člověka za volantem, to si myslím, že je hazard, protože ne v každém autě má airbag i spolujezdec, a já se fakt nehodlám nechat zabít, ještě navíc proto, že jsem rozptylovala řidiče. Škrábání na zádech při mytí nádobí - opět věc vzájemné dohody. Jestli to má někdo rád, a bere to jako úplatek za to, že umeje nádobí, prosím. Osobně bych radši koupila myčku. Představa, že dělám něco, co je otravná povinnost a ještě mě u toho někdo začne škrábat, no to by jel jak fretka. A než bych u někoho stála a škrábala ho na zádech, tak si snad to nádobí radši umeju sama, to je menší ztráta času. Pak jsou tam uši, no to už vůbec nechápu, znám poměrně dost lidí, včetně mě, co nemají rádi, když se jim sahá na hlavu obecně. Opět věc vzájemné dohody - pánovi z článku se to líbí, tak bezva, má to mít. Ale bez varování někoho popadnout za ucho a začít mu ho muchlat, to nepovažuju za dobrý nápad. A ten poslední pán je zase výjimka, protože kolik mužů má tak vysoké partnerky, aby si je tyto mohly tisknout hlavou na srdce? Příměr ke zvířatům - inu, ani to zvíře nemá rádo, když se k němu někdo nečekaně přiblíží zezadu a začne se ho dotýkat a muchlat ho. Může se leknout a v sebeobraně zaútočit, a je malér na světě. I ke zvířeti se má člověk přibližovat zepředu, aby ho vidělo, a dávat mu najevo zřetelně svůj úmysl "jdu tě muchlat". A i to zvíře se zhusta dokáže ohradit proti nechtěné pozornosti, když na to nemá náladu, nebo když ho člověk vzbudí, obtěžuje u žrádla a podobně.

helza 24. 4. 2021 | 15:02

Jde o fyzické doteky které nesouvisí se sexem - tak alespoň zní titulek článku. A to já chápu to tak, že jde o něco, co vyplyne spontáně z potřeby nějak vyjádřit svému muži lásku a něžné city, o okamžik, kdy těmi city překypuji tak, že mu to musím to nějak dát najevo. Což myslím nelze tak, že si on o to řekne. To už pak jde o doteky, které jsou pro partnera nějakým způsobem vzrušující, které jsou vpodstatě technickou záležitostí, související se sexem a s láskou samotnou nemají nic společného. Je to pak s nimi stejné, jako s čímkoliv, na čem se domluvíme.Myslím, že je rozdíl mezi tím, když si řeknu svému muži, ať mi například řekne, že mě miluje, protože mi to vylepší sex, nebo prosluní den a tím, že mi totéž řekne on sám od sebe, kdykoliv, spontánně, zcela nezávisle na sexu. Je to sice hloupé přirovnání, ale i toho pejska člověk pohladí, pomuchlá, poškrábe a popusinkuje jenom tak z lásky, tak proč ne milovaného muže. Já si navíc myslím, že každý, jak žena, tak i muž, ba i ten pes v každém doteku všechny ty pocity partnera i jejich intenzitu, dobře vnímá, byť někdy jen podvědomě, a úplně jinak na něj působí naprosto stejný dokyk z lásky a dotyk uspokojující jeho vyslovené přání, či dotyk jako projev "umění milovat".

Martin19 24. 4. 2021 | 13:27
Rambíša 24. 4. 2021 | 10:17
Elynor 24. 4. 2021 | 09:13

Každej jsme nějakej, a dost pochybuju, že tohle nejsou ojedinělé výjimky, většinu těch věcí by mě vůbec nenapadlo dělat. Nikomu. Zvlášť teda ne v autě, když chlap řídí, tak to mi připadá naprosto nevhodné ho nějak rozptylovat čímkoli. O škrábání na zádech jsem slyšela, ale ne při mytí nádobí Nicméně, pokud někdo něco takového chce, má si o to říct. A pak uvidíme. Rozhodně to nebudu zkoušet sama od sebe na ty pány, které znám.

Přečtěte si také

Horoskopy

Léto je doslova za dveřmi, ale venkovním aktivitám neholdujete. Zaměřujete se na sebevzdělání a…

Nejčtenější články

Doporučujeme