GÁBINA (40): Podvedla jsem přítele se šéfem, nakonec ale nelituji | Foto: iStock

Foto: iStock

GÁBINA (40): Podvedla jsem přítele se šéfem, nakonec ale nelituji

Co se tváří nedostupně, to je tím přitažlivější. Ale co když se z jednoho úletu vyklube něco úplně nového? Gábina si to zažila na vlastní kůži, ochutnala zakázané ovoce, ale dnes je ráda, že se to stalo.

Měla jsem čerstvě po státnicích v oboru informačních technologií a blížila se mi pětadvacítka. Během studií jsem měla nějaké brigády, ale chtěla jsem si přes léto udělat někde smysluplnější praxi, abych se mohla pracovně posouvat dál. A přišla nabídka do IT firmy na pozici asistentky.

Z padesáti osmi uchazeček ve dvou výběrových kolech si můj budoucí šéf vybral právě mě. Byl to elegán, připomínal mi George Clooneyho zamlada. Své udělaly spíše vzájemné sympatie a možná ještě mé dobré studijní výsledky.

Nastoupila jsem začátkem srpna. Měla jsem v té době téměř tři roky přítele Davida. Náš vztah byl hezký. Jenže můj šéf, téměř o deset let starší šarmantní „pan“ Radek, na mě začal dělat velice brzy takový dojem, až jsem se začala bát, kam to bude směřovat. Myslela jsem na něj každý večer a vlastně jsem se těšila do práce.

Po čtrnácti dnech flirtování došlo k pozvání na večeři. Byl pátek, seděli jsme na venkovní terásce a on mi nabídl tykání. Po jídle Radek řekl, že pro nás zamluví apartmán. Nedokázala jsem odolat a volala jsem Davidovi, že budu dnes s kamarádkou asi popíjet, a tak u ní rovnou přespím – věřil mi to.

Vzrušení z Radka přebíjelo moje výčitky. Hotelový pokoj neměl chybu, prosklená terasa, sekt a jahody. Dokonalá romantika. Neměla jsem ale odvahu a s Radkem jsem se tu noc nevyspala.

On to chápal. Neměl partnerku a já cítila, že možná chce i něco víc než jen sex. Týden nato, když jsme k večeru byli v kanceláři sami, mě Radek dlouze políbil. Zamkla jsem dveře a začali jsme se po sobě sápat. Ano, vyspala jsem se s ním. Nebyla to romantika, ale zuřivá vášeň.

Ač jsem Radka upozorňovala, že nemáme žádnou ochranu, nestihl to. V tu chvíli se mi udělalo mdlo, protože jsem se bála, že budu těhotná. Nedokázala jsem uvažovat střízlivě a rozpoznat vlastní pocity.

Sedli jsme si vedle sebe a začali jsme se bavit o tom, že by byl nerad, abych si brala nějakou „pilulku po“. Že se do mě asi zamiloval. To „asi“ mě docela děsilo, ale řekla jsem si, že to nechám osudu.

Počkala jsem necelých čtrnáct dní, během nichž jsem Davidovi řekla o svém úletu. Na minutu se se mnou rozešel, ale mně se vlastně ulevilo, protože přes všechny výčitky i strach jsem věděla, že už jsem zamilovaná do Radka. Test vyšel pozitivně. S Radkem jsme se po porodu vzali a dnes už máme dvě odrostlé děti.

Doporučujeme

Články odjinud