GÁBINA (41): Můj nový partner nechce přijmout moje děti

18. 12. 2018
GÁBINA (41): Můj nový partner nechce přijmout moje děti
Roky samoty, které Gábinu čekaly po odchodu jejího manžela, jsou sice u konce, jenže Gábina není single holka, ale máma od dvou dětí, které zdaleka nejsou plnoleté. Přítel Gábinu zbožňuje, i když je mladší než ona, ale jak přijímá svoji novou roli otce? Chce do svého života pustit cizí děti?

Když se mi narodila Agátka, můj muž ode mě z ničeho nic odešel za jinou ženou. Bylo to peklo. Chvíli jsem si dokonce chtěla sáhnout na život. Hormony se ve mně bouřily, permanentně jsem brečela. Měla jsem v té době už čtyřletého Vašíka a horko těžko jsem se prosazovala v práci. Bála jsem se, že všechna ta dřina na medicíně během studií je fuč a já to prostě nedokážu skloubit – dvě malé děti a práce na směny v nemocnici. Tehdy mi strašně pomohla máma.

Po půl roce jsem nastoupila zpátky na půl úvazku na oddělení, a když začala Agátka chodit ve třech letech do školky, tak jsem se vrátila na celý úvazek na směny. Opět bych to absolutně nedokázala bez ustavičné pomoci mojí mamky. Jsem za to vděčná nejen jí, ale taky mému bráchovi, jehož děti máma kvůli mně hrozně zanedbávala. Ale ani jeden z nich mi to nikdy nevyčítal. Vždycky věděli, že kdyby to bylo na mně, tak mám kompletní rodinu.

Agátka chodí dneska do čtvrté třídy, Váša do osmičky a oba jsou hrozně samostatní a šikovní. Zvládají dojíždět do školy, na kroužky. Mamka za tu dobu samozřejmě zestárla a není už schopná hlídat tolik jako dřív. A já pořád jedu na směny, jediné čemu se vyhýbám, je sloužit delší služby než dvanáctky, i když by za to bylo možná víc peněz.  Ale chci být s dětmi co nejvíc v kontaktu, přeci jen jsou oba v citlivém věku a stále cítím, jak moc mě potřebují.

Jejich otec, můj bývalý muž, se s námi vůbec nestýká, na děti platí, ale vídat je nechce. Kdyby se potkali, asi by se navzájem ani nepoznali.  Zvykli jsme si na to, že jsme tři mušketýři a babička, ale já přitom celé ty roky toužila potkat někoho, kdo by miloval mě a akceptoval moje děti, které jsou mojí součástí. Popravdě, za celé ty roky skoro nikde nikdo. Samozřejmě, že se občas objevila nějaká známost na pár nocí, ale chlap, který by s námi chtěl zůstat, prostě nebyl k mání.

Před rokem jsem se potkala s Jáchymem, je o skoro deset let mladší. Hrozně jsme se do sebe zamilovali. A protože nám zároveň končila nájemní smlouva ve starém bytě, tak jsem se i s dětmi nastěhovala k němu do domku, který má po rodičích. Jáchym je super chlap, dokonce říká, že by rád měl se mnou ještě další děťátko. Já mám malinko strach kvůli svému věku, ale vážně o tom uvažuju. Už proto, aby měl Jáchym svoje vlastní dítě.

Jenže to je právě to, co mi vrtá hlavou. Jáchymův vztah k Vaškovi a Agátce. Má je docela rád, a když jsem v nemocnici, tak jim třeba dá večeři, ale že by je vzal na kolo nebo do kina, to nikdy. Nedávno měla Agátka koncert se sborem, na kterém jsem nemohla kvůli práci být. Končilo to v devět a byla už dávno tma. Jáchym byl doma a neměl ani nic důležitého. Když jsem se ho zeptala, jestli by pro ni mohl zajet, tak řekl, že se mu do centra nechce. Docela mě to ranilo.

Byla jsem naivní, když jsem si myslela, že Jáchym chce nejen mě, ale i děti? Chápu sice jeho hledisko, pro něj jsou Vašek a Agátka vlastně cizí lidi, ale nutí mě to přemýšlet i o těhotenství. Kdybychom spolu měli miminko, dělal by pak Jáchym rozdíly mezi svým dítětem a těmi mými, které nikdy nebudou jeho?   

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Lvi, jste milovníci společenských akcí. Vlastně jste vždy tam, kde se něco děje. Dalo by se říci, že tomu není jinak ani v době covidové. Zákazy moc neřešíte a dokážete se…

Nejčtenější články

Doporučujeme