GÁBINA (41): Přijala jsem pomoc cizích lidí a v nouzi poznala přátele

10. 11. 2019
GÁBINA (41): Přijala jsem pomoc cizích lidí a v nouzi poznala přátele
Někdy přijde pomoct od těch, od nichž to nejméně čekáte. Takovou situaci zažila Gábina, když se ocitla ve složité životní situaci. Pomocnou ruku jí nabídla kolegyně, a co víc, Gábina tak potkala i novou lásku.

Ten rok jsem se na léto vůbec netěšila. Měla jsem krátce po rozvodu, a i když proběhl relativně hladce, cítila jsem se zrazená a ponížená. Stano, můj exmanžel, mě totiž dlouhé roky podváděl. Poznali jsme se po vysoké škole a měli za sebou tříletý vztah, když jsem otěhotněla a on mě požádal o ruku. Kamarády překvapilo, že jsme se my dva dali dohromady, protože Stano nemohl chybět na žádné párty a já byla jeho pravý opak. A o jeho občasných úletech mi nikdo neřekl.

V ten den jsem cestou do práce přemýšlela, jak zvládnu blížící se prázdniny s našimi osmiletými dvojčátky. Měla jsem už jen patnáct dní dovolené a s exmanželovou pomocí jsem počítat nemohla. Hned po rozvodu vyšlo najevo, že jeho nová přítelkyně bude brzo rodit. S hlavou plnou takovýchto myšlenek jsem vešla do budovy úřadu.

Blížil se oběd, když za mnou přišla kolegyně Věra z jiného oddělení. Byla také rozvedená matka dvou školou povinných dětí, ale nikdy předtím jsme se moc nebavily. O to víc mě překvapil její návrh, jak vyřešit hlídání dětí přes prázdniny.

Prý by mohly strávit léto na chatě Věřiny mamky, odkud se dá do úřadu lehce dojíždět veřejnou dopravou. A kdyby si každá z nás vzala dva týdny dovolené, tak bude o děti postaráno celý měsíc, a ještě k tomu budou v přírodě.

S radostí jsem nabídku přijala, a tak jsme strávili léto na venkově. Dva týdny dovolené jsem s nimi byla na chalupě a zbytek léta za nimi dojížděla po práci. Děti byly šťastné a spokojené, dobře si navzájem rozuměly.

V blízkém sousedství trávil dovolenou i Tomáš. Věra se s ním znala jen zběžně. I když měl už něco po třicítce, zůstával pořád svobodný. Jednou přišel, když jsem na chatě byla s dětmi jen já. Ptala jsem se sama sebe, jestli se mi to jen nezdá, že když se mu podívám do očí, zmocňuje se mě dávno zapomenutý pocit chvění…

Z našich návštěv se stala rutina, pořád jsme si měli o čem povídat. Tomáš si nemohl vynachválit moje koláče a občas ocenil i můj účes nebo nápad na zábavu. Hrávali jsme spolu badminton, blbli s dětmi… a první měsíc prázdnin utekl jako voda.

Poslední den v červenci se sám nabídl, že se o děti postará i během srpna. „Na děti jsem zvyklý a ty vaše jsou super. Jsme kamarádi, no ne, děti?“ „Hurá,“ skočily mu naše holčičky kolem krku.

My s Věrkou, teď už dobrou kamarádkou, jsme spolu tedy jezdily do práce a těšily se na konec šichty, s čím nás zase naše ratolesti překvapí. A já se v koutku duše těšila i na Tomáše. Uvědomila jsem si, že se zase směju a po dlouhé době se cítím atraktivní a pozitivně naladěná.

Když mi obě moje holky po prázdninách s hrdostí ukazovaly žákovské knížky, ve kterých svítily velké jedničky za slohovou práci na téma Moje prázdniny, nepřekvapilo mě to. Právě tohle léto strávené na chatě se strýčkem Tomášem bylo pro ně to nejkrásnější, které dosud zažily.

A já si tehdy uvědomila, že mi neprospěje zabývat se minulostí a moje milované děti jsou šťastnější, když je spokojená a šťastná jejich máma. A díky Tomášovi jsem šťastná pěkných pár let, protože spolu tvoříme spokojenou rodinu.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Většinu času věnujete udržení rodinného štěstí, a to se vám velmi daří. Je správné, že nemyslíte výhradně na práci a peníze. Nekonzultujete s partnerem nezáživné otázky života. To je…