GÁBINA (43): Manžel po rozvodu tají příjem, na děti tak platí minimum

1. 2. 2018
GÁBINA (43): Manžel po rozvodu tají příjem, na děti tak platí minimum
Po rozvodu zůstává většinou téměř veškerá péče o děti na ženě. Doktoři, půjčit vybavení na hory, zajištění prázdnin. A taky financí. Mnozí muži po rozvodu platí dětem i mimořádné výdaje, řada otců se ale snaží alimenty snížit na naprosté minimum. Tak jako Radim, který opustil Gábinu kvůli mladší ženě.

Výraz matka samoživitelka mi vždycky přišel strašný. Zní tak děsivě. Až když jsem se jí před rokem stala, pochopila jsem naplno, že to je nejenom hnusné slovo, ale že se za ním skrývá i každodenní boj o přežití.

Ocitla jsem se v situaci, ve které je spousta žen. Zamilovala jsem se, vdala se a svému manželovi věřila, že mě má stejně rád jako já jeho a že mu můžu věřit. Takže když se nám narodily postupně dvě děti, neměla jsem problém starat se o rodinu a na něm nechat vydělávání peněz. Nejsem žádná kariéristka, pracovala jsem v obchodním oddělení jedné větší firmy, takže když jsem zůstala s dětmi doma, neměla jsem pocit, že o něco přicházím.

Po sedmi letech s dětmi na mateřské jsem se vrátila do práce, ale jen na poloviční úvazek. Přitom v práci mě chtěli na plný, a dokonce mi po čase nabízeli i vedoucí pozici, která sice byla skvěle placená, ale mně bylo jasné, že bych chodila pozdě domů, a nemohla tak děti vodit na kroužky. Navíc jsme si všichni užívali domácí pohody, kdy jsem měla čas na rodinu a manžel chodil domů až pozdě večer.

Jenže to by se nesměl zamilovat. Radim má menší stavební firmu, kde jsou samí chlapi, takže jsem nikdy neřešila, že je v práci od nevidim do nevidim, bylo mi jasné, že když mají zakázku, musí prostě makat, aby stíhali termíny. Jenže Radim se zakoukal do holky ve stavebninách, kam pravidelně jezdil pro materiál. Jak jsem pochopila, jejich románek trval dobré dva roky a praskl až ve chvíli, kdy ona slečna čekala dítě.

Slečně se podařilo Radima přesvědčit, že ona je ta pravá, a dokopat ho až k rozvodu. Zhroutil se mi svět, musela jsem začít brát antidepresiva, abych se z toho nezbláznila. Co ale přišlo pak, naprosto rozbilo mou představu o mužích a představovalo pro mě totální dno.

Jsem nějak ještě schopná pochopit, že se chlap zamiluje do mladší holky a opustí kvůli tomu rodinu. Je to šílené, hnusné, ale tak nějak to chápu. Ale co mi hlava vůbec nebere, je to, že se ten chlap naprosto vykašle na děti. Na svoje vlastní děti.

Radim naši Kačku s Terkou vždycky miloval, hrál si s nimi, byl to pyšný otec. A najednou je netouží vídat a ani jim nechce dát pořádné peníze. Bere si je sice jednou za čtrnáct dní na víkend, ale mimo to se jim vůbec neozve, nepomůže mi s nimi a když jsou děti s ním, program je naprosto přizpůsobený jeho malému synovi, kterého má s novou ženou. Takže se holky u něj nudí a pomalu ani k němu nechtějí chodit.

Nejhorší ale je, že mi, tedy holkám, nechce dávat peníze. Jako podnikatel si udělal daňové přiznání tak, že má minimální příjem, takže na každou holku platí dva tisíce a tím to končí. A nedá jim ani korunu navíc. Ani na hory, ani na školu v přírodě. Přitom podle toho, jak jsme si žili předtím, je mi jasné, že peníze má.

Takže jsem vytáhla do boje. Najala jsem si právničku a doufám, že se nám podle obratu jeho firmy a podle jeho majetku a životního standartu podaří nějaké další peníze vybojovat. Právnička mi totiž řekla, že i když má nulové daňové přiznání, podle drahého auta a pěkného bytu musí být jasné, že příjmy má. Tak mě teď asi čeká pěkné peklo.

Bojím se, aby Radim kvůli tomu děti úplně neodkopl. Ale já sama všechno neutáhnu, i když už chodím do práce na plný úvazek a šetřím, kde se dá. Sice mě to bude stát asi nervy, ale chci, aby mé holky mohly chodit na kroužky a jet se školou na školní akce.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Aktuální známost je pro vás vším. Jste zamilovaní a nehledíte vpravo ani vlevo. Jen si dávejte pozor, ať se vám sen o velké lásce nerozplyne. Od přírody jste přeci realisté a nevěříte na…

Nejčtenější články

Doporučujeme