Macaulay Culkin ve filmu Sám doma Foto: Profimedia

Macaulay Culkin ve filmu Sám doma Foto: Profimedia

Záběry z filmu Sám doma Foto: Profimedia
Macaulay Culkin v dospělosti Foto: Profimedia
Tiffany Darwish na oscarovém večírku v roce 2008 Foto: Profimedia
Tiffany Darwish v současnosti stále občas koncertuje Foto: Profimedia
15
Fotogalerie

Garth, Culkin, Davis: Herci, kteří opustili Hollywood a dnes se živí běžnou prací

Rozhodli se opustit prkna, která znamenají svět, a začali pracovat v běžných zaměstnáních mimo herectví. Tyto hollywoodské celebrity se proslavily v těch nejúspěšnějších amerických seriálech a filmech devadesátých let, sláva ale není věčná. Proč zanechali herectví a pro která zaměstnání se rozhodli?

Macaulay Culkin

Proslavil se již jako dítě v americké filmové sérii Sám doma. V době uvedení těchto filmů byl považován za nejúspěšnějšího dětského herce. V roce 1991 také hrál ve filmu o dospívání Moje dívka a v několika desítkách dalších filmů. V současné době Culkin vlastní a provozuje satirickou stránku s názvem Zaječí uši, kam přispívá pravidelnými články a podcasty o životě celebrit. Culkinovi fanoušci také milují jeho vtipné příspěvky na sociální síti Twitter.

Které celebrity neunesly svoji slávu? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 7

Tiffany Darwish

Slavná popstar z osmdesátých let Tiffany vydala v roce 1987 svoji první píseň s názvem Danny a také debutové album Tiffany. Bylo jí pouhých šestnáct let, když se stala nejmladší zpěvačkou, jejíž písně pronikly do čela hitparád, a měla skvěle nakročeno v pěvecké kariéře i díky coveru písně I Saw Him Standing There od Beatles. V devadesátých letech však její kariéra začala stagnovat a dnes vlastní malý butik s oblečením. Zpěvu se ale nikdy úplně nevzdala a své tehdejší slávy využívá dodnes. Příležitostně objíždí menší festivaly a propaguje své podnikání.

Pokračování 3 / 7

Freddie Prinze Jr.

Herec je známý především z třídílného hororového filmu Tajemství loňského léta, při jehož natáčení se seznámil se svou nynější manželkou Sarah Michelle Gellar. Ještě několik dalších let se nadále angažoval v showbyznysu, ne však jako herec, nýbrž jako producent v jedné z největších amerických společností. I tam svou kariéru ukončil a se svou ženou se rozhodl začít ve zcela novém odvětví. Založili společně pekařskou společnost Foodstirs, která vyrábí dětské cukrářské výrobky s organickým složením, a Freddie se nyní živí jako kuchař. V roce 2016 napsal kuchařku s názvem Zpátky do kuchyně.

Pokračování 4 / 7

Geena Davis

Svou hereckou kariéru zahájila ve filmu Tootsie v roce 1982, poté si zahrála ve filmu Moucha, který se ukázal být jejím kariérním průlomem. Mezinárodně ji proslavila až role ve známém komediálním hororu Beetlejuice. V herectví pokračovala i nadále, i když v pomalejším tempu. Krátce působila v talk show, kterou produkovala společnost Disney, po jejímž ukončení se začala věnovat podnikání. Založila vlastní výzkumnou organizaci, která zkoumá zastoupení pohlaví v médiích a prosazuje v nich rovné zastoupení mužů a žen.

Pokračování 5 / 7

Angus T. Jones

Jeho nejslavnější role byla postava malého Jakea v americkém sitcomu Dva a půl chlapa, díky které se stal nejlépe placeným dětským hercem. Svou první hereckou roli ale získal už v pěti letech ve filmu Milionář z roku 1999. Dnes ve svých dvaceti osmi letech odešel do „hereckého důchodu“ a v současné době je zaměstnán pro multimediální společnost, která financuje a produkuje širokou škálu komunikačních služeb.

Pokračování 6 / 7

Jennie Garth

Známá kráska Jennie Garth si už nikdy neodpáře roli Kelly Taylor v kultovním seriálu Beverly Hills 90210, který běžel v televizi od roku 1990 do roku 2000. Věnovala se také modelingu a objevovala se v reklamách do té doby, než v roce 2017 založila vlastní firmu s produkty pro zdravý životní styl a s péčí pro maminky. Část výtěžku z prodeje putuje na charitu.

Pokračování 7 / 7

Andrew Shue

Andrew Shue se proslavil díky své roli ve slavném seriálu Melrose Place, kde od roku 1992 do roku 1999 ztvárnil roli Billyho Campbella. Po odchodu ze seriálu Andrew založil neziskovou organizaci s názvem DoSomething (Udělej něco), která se snaží přimět mladé lidi ke změnám v sociálních vrstvách. Shue také provozuje sociální síť zaměřenou na maminky a nastávající matky, která je plná inspirace a rad ohledně rodičovství.

 

Doporučujeme

Články odjinud