Geislerová píše básně, teď zazní v novém Hřebejkově filmu

11. 1. 2011
Geislerová píše básně, teď zazní v novém Hřebejkově filmu
Herečka Aňa Geislerová (34) je zřejmě všestranný umělecký talent. Nejenže se kromě herectví začíná prosazovat jako módní výtvarnice, ale ukázala, že má v sobě i básnickou strunu.

Režisér Jan Hřebejk ve svém novém filmu Nevinnost totiž prezentuje vedle Holanových veršů také její básně.

"Verše jsem si psala v pubertě do deníčku," přiznává Aňa. A protože je Janu Hřebejkovi nechala přečíst, hodily se mu do deníčku čtrnáctileté hrdinky jeho filmu Nevinnost.

"Do takových šestnácti let jsem pořád nějaké básničky dávala dohromady. Ovšem i teď, coby matka dvou dětí, když jsem v nějaké extrémně emocionální situaci, nějaký ten verš napíši," říká úspěšná herečka.

Teď se představila i jako výtvarnice se svou módní kolekcí pro značku Pietro Filipi. Jedině podnikání se jí příliš nedaří. Její cukrárna v poslední době zela poněkud prázdnotou, a tak ji prostě zavřela.

V psychologickém dramatu Nevinnost si Aňa zahrála roli vášnivě milující ženy. "Role mě oslovila snad vším. Scenárista Petr Jarchovský se dokáže ponořit do lidské duše. A pak - nikdy bych neodmítla spolupráci s Honzou Hřebejkem. Čím častěji s ním spolupracuji, tím jsme si více blízcí," dodává herečka.

ČTĚTE TAKÉ:Lenka Vlasáková na čas opustí divadelní jeviště kvůli porodu


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Co se týče domácnosti, do nějakých větších zásahů se raději nepouštějte. Renovace nebo různé kutilské práce odložte na jindy. Vaše ručičky by nemusely být teď tolik šikovné a i navzdory…

Nejčtenější články

Články odjinud