Grabštejn - Dny evropského dědictví

14. 9. 2006
Vážení. Dovolujeme si vás upozornit na akci kterou pořádáme a pozvat vás na Grabštejn.

Dny evropského dědictví (European Heritage Days) Grabštejn, sobota 16.9.2006

Každoročně se kolem poloviny září otevírají nejširší veřejnosti brány zajímavých a výjimečných památek, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné a v nichž je uchováno rozsáhlé množství sbírkových fondů a kulturního dědictví. Den EHD není jenom o tom otevřít brány památky pro veřejnost. To děláme ostatně každý den s výjimkou pondělků. Vždy se snažíme nabídnout něco navíc než jiný den.

Lidé k nám chodí také hlavně proto, že se jim u nás líbí, že je u nás něco zajímá.

V letošním roce se chceme soustředit na prezentaci toho, na co jindy není příliš mnoho času a co obyčejně návštěvníkům uniká. Již několik let u nás postupně vzniká bylinková zahrádka s nejrůznějšími druhy léčivých bylin, ale i běžného koření každodenní potřeby. Rovněž tak chceme upozornit na zahradu kolem hradu vůbec. Po desítky let zanedbaný prostor je pouze pomalu a víceméně silou dobrovolníků upravován do podoby parku.

Krom bylinné zahrady jsou již viditelné úpravy původního romantického anglického parku z 19. století. Rovněž byla částečně upravena původní renesanční vnitřní zahrada při západním křídle hradu.

Připraven je také další program. K akci se připojili i vojáci z Grabštejna . Od dopoledních hodin až do 15.oo bude otevřeno i nádvoří Nového zámku přímo pod hradem a lidé budou moci projít po historické komunikaci mezi nedávno opraenou grabštejnskou kapličkou 14 sv. pomocníků a Starým zámkem. Mezi 11.oo a 12.oo zde proběhne v rámci návštěvy dnes již historické 1. obrněné brigády prezentace techniky z 2. světové války. K vidění a prolezení zde budou zejména vozidla Jeep.

Od 15.oo sehraje pohádku o Honzovi liberecké divadlo Na cestě. Z pece dolů a rovnou do světa ! Dobrodružství Honzy ,který umí dodržet slovo a nakonec přemůže nejen svůj strach.

Státní hrad Grabštejn 463 34 Hrádek nad Nisou tel.482 724 301 tel. 482724208 e-mail: grabstejn@volny.cz www.grabstejn.info otevřeno: duben – říjen denně kromě pondělí 9:00 – 17:00 Mimo tuto dobu otevřeno po telefonické objednávce.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na konci týdne jste zakopali válečnou sekeru se stresem. Došlo vám, že podléháte nervozitě kvůli věcem, které nestojí za to. Nadřízený vám může být ukradený. Přeci si nenecháte zničit…

Nejčtenější články

Doporučujeme