GRANÁTOVÉ JABLKO: Amorův elixír, co dodá energii, chrání před infarktem i stárnutím

21. 1. 2016
Již ve starých mínojských palácích ve Faistu a Knóssu jedli jejich obyvatelé granátová jablka. A tak není divu, že Kréťané na Nový rok dodržují jeden zvyk. Vezmou do ruky červený plod, rozbijí jej a snědí pro štěstí. Symbol prosperity a zdaru nám poskytuje navíc vzácné dary zdraví a omlazení.

Marhaník granátový (Punica granatum) pochází z oblasti rozkládající se v Paňdžábu v Indii.

Do Malé Asie a Středomoří si proklestil cestu už ve starověku. Jeho plody si lidé pro jeho zvláštní chuť ihned zamilovali. Vozili je také s sebou na cesty jako potravu pro poutníky v karavanách, kdy doušek vody a mírně kyselé ovoce spolehlivě hasily žízeň během dlouhých pouštních přechodů.

Ostatně hodnověrný důkaz podává samotné složení granátových jablíček. Nalézá se v nich přibližně 77(9]% vody, dále pak vápník, fosfor, železo, cukry, aminokyseliny a organické kyseliny. Z vitaminů jsou významně zastoupena „béčka“ (B1, B2 a B3). Spousty hořčíku, draslíku a sodíku využijí zejména sportovci, těžce pracující jedinci a osoby pracující v horku, kdy zvýšeným pocením rychle ztrácejí cenné minerály.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Granátové variace

Máte-li marhaník na své zahradě, můžete během roku pozorovat jeho dokonalé proměny. Na počátku jara na pěti- až osmimetrovém stromku vyraší načervenalé lístečky, jež brzo změní barvu na zelenou. Koncem května začnou pučet první květy podobné zvonkům, otevírající se jako šesticípá oranžová hvězda.

Po oplodnění květy nahradí plody, a jakmile se na ně při poklepání rukou ozve dutý, kovový zvuk, jsou připravena ke sklizni. Ta probíhá od září do listopadu, přičemž nejkvalitnější granátová jablka dostanete z Íránu.

Ovoce pro věčné mládí

Antioxidační aktivita granátového jablka je přibližně 40x vyšší než u zeleného čaje či borůvek a 25x silnější než u červeného vína. Může za to vitamin C, karotenoidy (ve formě provitaminu A) a punicalagin, jež rozmetají volné radikály na padrť. A nejenom ty. Poslední výzkumy totiž ukázaly, že jeden z nejstarších druhů ovoce na světě je prospěšný proti některým typům škodlivých bakterií a kvasinek včetně Candida albicans. Antibakteriální a protiplísňové účinky se také odrážejí na stavu našich dásní a ústní sliznice. Chrání je před infekcí a záněty.

Životadárná síla

Pravidelná konzumace šťávy z granátového jablka pomáhá pacientům s vysokým krevním tlakem, kardiovaskulárními onemocněními a ischemickou chorobou srdeční, neboť zlepšuje krevní oběh v arteriích a zvyšuje pružnost cév. U diabetiků s vysokou hladinou krevních lipidů konzumace šťávy z granátového jablka snižuje „špatný“ LDL cholesterol. Zpomaluje progresi rakoviny prostaty, prsu, tlustého střeva a chrání mozkové buňky. U sportovců pak rubínově zbarvená tekutina zvyšuje sílu, rychlost, buduje svaly a urychluje jejich regeneraci po výkonu.

Pochoutka z Orientu

Navštívíte-li v zimních měsících Istanbul, rozhodně si nenechejte ujít čerstvě vylisovanou granátovou šťávu od pouličních prodejců. Na trhu pak najdete i čaj z uschlých zbytků květů na spodku granátového jablka. Ty se totiž usuší a následně rozemelou. Prášek pak po zalití horkou vodou vytvoří velmi chutný čaj, obzvlášť v kombinaci s medem. V teplých měsících pak stačí nechat nálev vychladnout a přihodit pár kostek ledu. Nápoj pro horké léto vás příjemně osvěží.

Vyzrajte na semínka

Granátová jablka většinou koupíte v sezoně, tedy od září do února. Vybírejte tvrdé a těžké plody (jsou plné šťávy) s hladkou, světle červenou, lesklou kůrou bez hnědých skvrn. V ledničce vám čerstvé ovoce vydrží přibližně po dobu 4 týdnů, v mrazáku až jeden rok. Jedno jablko obsahuje 200 až 1400 semínek. Pro jejich odstranění rozkrojte plod na čtvrtiny a dřevěnou lžící vyškrábejte jádřinec do misky s vodou. Zatímco dužina bude plavat, v kapalině semínka klesnou ke dnu, tudíž od sebe vše lehce oddělíte. Čerstvá semínka přidejte do ovocného salátu z jablek, hrušek, švestek a fíků ochucených medem. Sušená vám nahradí rozinky v mrkvovém salátu, jablečném závinu nebo koláčích.

Nová hvězda gastronomie

Spolu s datlemi, fíky, olivami a hrozny granátové jablko symbolizuje charakteristickou chuť gastronomie Blízkého východu. Ve studené kuchyni se „plody z ráje“ přidávají do mnoha salátů, v teplé pak korunují chuť drůbeže, grilovaného masa a ryb. Skvěle oživují kuskus, pilaf a dodávají „šmrnc“ podzimním omáčkám (například ze šípků, švestek či brusinek) ke skopovému a zvěřině. Ráno vám pak v ovesné kaši s dýňovými semínky zakápnutými javorovým sirupem dodají energii na celý den.

Středomořský salát

Dvě středně velké bulvy fenyklu nakrájejte na kostičky. Nasypejte je do mísy a přidejte vyškrábaný rosolovitý míšek velkého granátového jablka i se semínky. Promíchejte a dochuťte zálivkou připravenou ze dvou polévkových lžic extra panenského olivového oleje, šťávy ze čtvrtky citronu, mořské soli a sušené koprové nati (dle chuti). Zimní pochoutku nechejte 30 minut odležet v chladničce a poté ji podávejte buď samotnou s chlebem, nebo jako přílohu ke grilovanému masu či mořským rybám.

Zázrak pro pleť

Již egyptští faraonové si chtěli uchovat věčné mládí prostřednictvím oleje z granátových semínek. Zastudena lisovaný olej je skvělý spojenec proti stárnutí. Hluboce vyživuje a regeneruje kožní buňky, a to hlavně žen, které si na svém narozeninovém dortu sfoukly již pětačtyřicátou svíčku. Jak ukazují dermatologické testy, zhruba za dva týdny po aplikaci olejem dochází k přirozené obnově pokožky. Vzácná tekutina pomáhá s produkcí kolagenu, s hydratací a udržuje tonus pleti. Poskytuje i úlevu při ekzémech, lupénce a slunečních popáleninách. Zklidní podráždění, zarudnutí kůže a zabrání zánětu.

Sérum pro lví hřívu

Olej z granátových semínek stimuluje tok krve do kořínků vlasů. Tím vlasové folikuly získají správnou výživu a urychlí se růst kadeří. Vitamin C navíc posílí pojivové tkáně uvnitř vlasových folikulů. Ty jsou však u některých lidí ucpané lupy a suchými šupinami, jež brání správnému prokrvení a výživě. Granátový olej jemně odstraní nečistoty z pokožky hlavy, zmírní zarudnutí, záněty, svědění a pomůže při léčbě kožních onemocnění ve vlasech.

  • Amorův elixír Chcete-li vnést do svého milostného života více vášně, pijte šťávu z granátového jablka. Zvyšuje hladinu testosteronu.
  • Jste-li po infarktu myokardu, pijte pro regeneraci 3x denně 5 mililitrů šťávy z granátového jablka.

Článek vyšel v časopise Moje Zdraví

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ze všech sil se dnes a po celý týden snažte vyhýbat stresu. Ve volném čase si dopřejte nějaký skvělý zážitek. Záleží jenom na vás, co vám udělá radost. Hlavně byste se měli stranit lidí, o…

Nejčtenější články

Články odjinud