Grepový džus výrazně zvyšuje účinky chemoterapie

27. 11. 2012
Grepový džus výrazně zvyšuje účinky chemoterapie
O protirakovinných účincích látek obsažených v grepu a jeho semínkách vědí lékaři dávno. Farmaceutické firmy dokonce vyvíjejí léky založené na výtažcích z grepů. Ovšem pomáhat léčit může i pití džusu.

Podle onkologů z Chicaga totiž při každodenní konzumaci grepové šťávy dochází k výraznému posílení účinnosti chemoterapeutik při léčbě zhoubných nádorů.

Podle vědců z University of Chicago je to zásadní objev, protože by užívání grepového džusu mohlo snížit dávky chemoterapeutik, což by bylo nejen levnější, ale také mnohem výhodnější pro pacienty. Chemoterapeutika totiž vyvolávají silné vedlejší účinky, nevolnost a poškozují zdraví.

„Naše studie je přitom první onkologickou studií, která využívá tuto interakci mezi léky a potravinami,“ tvrdí autoři z Chicaga s tím, že je třeba provést řadu dalších testů a výzkumů, než bude možné grepovou terapii začít aplikovat v praxi.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vyplatí se vám, když nebudete šetřit vřelými slovy na adresu svých blízkých. Pohladí je to po duši a udělají pak, co vám na očích uvidí. Komplimenty a vstřícná gesta dokážou totiž zázraky,…

Nejčtenější články