Haas, Nový, Beneš: prvorepublikoví milovníci a jejich tajemství

23. 9. 2022
Na plátně vystupovali jako zkušení svůdníci, v reálném životě jim fanynky padaly k nohám. Jaký byl však ve skutečnosti milostný život slavných hvězd za první republiky?

Hugo Haas: Zábavný a prostopášný bonviván

Patřil k nejslavnějším hercům tehdejší doby, exceloval v každé roli, kterou dostal. Skvělý byl zejména ve filmu Mravnost nade vše. Tou se však v životě dvakrát neřídil. Měl rád rychlá auta, bouřlivé večírky a kokain. No, a samozřejmě i ženy.

Ženy ho milovaly – byl totiž bonviván, který dokázal bavit celou společnost. Jeho postelí prošla celá řada žen, slavné nevyjímaje. Ať už to byly Adina Mandlová, Ljuba Hermanová, Olga Scheinpflugová či mnohé další. Otakar Vávra ve svých pamětech například vzpomíná, že když šel Haas po Národní třídě, neminul jedinou ženu, která by se za ním neohlédla a neusmála. „Byl to vyloženě postelový typ.“ V roce 1937 se však seznámil s Marií Bibikoff, které v žilách kolovala modrá krev. Láska byla na světě a Bibi, jak jí Haas říkal, dokázala to, co jiné před ní nikoli – zkrotila ho. Prostopášný Hugo se nakonec vždy vrátil k ní.

Jaký život prožila krásná Adina Mandlová? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V tomto pracovním týdnu se vám podařilo nastartovat kariérní růst. Sice to následně nebudete mít kvůli vyšší míře vyčerpání jednoduché, ale stejně se vám podaří uspět. Udělejte si více…