Komentáře k článku zpět na článek

Anonymizovaný 16. 4. 2019 | 18:34
helza 16. 4. 2019 | 16:12

@Mata69: Zjištění, že je neplodný, musí být pro každého chlapa zdrcující a možná i pro ty, kdo děti nechtějí. Ono je velký rozdíl, cítit se dokonale plodným, a jakkoliv se postarat o to, abych dítě neměl a zjistit, že vůbec polodný nejsem i kdybych chtěl. S umělým oplodněním a podobně by navíc musel souhlasit a tím pádem se rozhodnout, což někdy je mnohem těžší, než samotný problém, mnohem těžší, než přijmout hotovou věc, ať je jakákoliv. Takže i já si myslím, že Renatin muž, když si to v hlavě sesumíroval, byl nakonec rád, že to dopadlo, jak to dopadlo.

helza 16. 4. 2019 | 15:58

@Anonymizovaný: Nebijte mne. Můj komentář je odpověď Karlovi, který píše: "Tak se nestačím divit, že při uzavírání sňatku neznali svůj zdravotní stav." Na což mu já odpovídám vpodstatě to, co teď píšete vy, totiž, že o své neplodnosti nemohl vědět, protože pře svadbou si ji žádní snoubenci normálně neověřují.
Pro vysvětlenou - Karel narážel na předchozí článek "https://www.dama.cz/clanek/renata-38-rodila-j... ... ", v němž psal o svém bratru, který si nechal udělat vasektomii, poté se oženil, snoubenku o této skutečnosti neinformoval, pouze chtěl, aby se žena sama postarala o to, aby neměli dítě, protože tím chtěl testovat její věrnost. Manželka nakonec otěhotněla a on ji vyhodil. No a já reagovala tím, že zatajil svůj zdravotní stav, o němž věděl. O vasektomii se ví, o tom, že je člověk neplodný, vědět nemůže, v tomto případě nejde o žádné utajování.

Mata69 16. 4. 2019 | 15:55

@Anonymizovaný: Jistě, vždyť to sama přiznává, že doma to nějak nefungovalo, sex byl na bodu mrazu a pan němec byl najednou zvláštně přitažlivý. Hele třeba je to lepší než to umělé oplodnění, takhle ví, kdo je otec - vzdělaný, inteligentní (předpokládám) člověk s dobrými árijskými geny. O nějakém zmrzlákovi by nevěděla nic a tak to možná i bere její manžel, že si "dárce" vybrala sama.

Mata69 16. 4. 2019 | 15:52

@Elynor: Ano, to je pravda, taky znám jednu matku co její děti od školky chodí na jazyky, vyplázne za to nehorázný peníze a to starší dítko se teď ve škole při výuce jazyka nudí, protože je daleko, předaleko napřed. Jo a ještě se diví, že jí ty děti nejsou vděčné.
No, div, že jsme všichni vyrostli, někteří ba i dokonce vystudovali, přes to všechno, že ve školce jsme si jen hráli, chodili do té, kam jsme spádově patřili a nebo jí měli rodiče jako "podnikovou". Umístit dítko na víceleté gymnázium je pro některé rodiče taky otázka prestiže a tak i věřím tomu, že jsou schopni ho klidně od první třídy na ten přestup připravovat. Tuhle jsem četla kolik stojí přípravné kurzy na osmileté gymnázium, jak často tam děti chodí, jak si rodiče sdělují, které kurzy jsou ty "správné". Ačkoliv mám sama oba nejmladší kluky na osmiletém gymnáziu, nijak se na přijímačky nepřipravovali, nechodili do kurzů, prostě je šli udělat a oba se umístili v první desítce přijatých. Prostě proto, že základka jim byla "těsná" a jejich další studium jen ukazuje, že tam patří. Nikdy by mě ale nenapadlo je tam cpát, jen proto, že je to v jistých kruzích "vhodné" či "žádoucí".

Anonymizovaný 16. 4. 2019 | 15:20

Ta ženská je normální rajda. Ona s tím chlapem nespala kvůli tomu aby ji udělal dítě, ale protože ji svrběla.

Elynor 16. 4. 2019 | 14:53

@Mata69: Tak pro některé rodiče asi nikdy není dost brzo. Znám i takové, co připravují dítě na studia už od mateřské školky. Zrovna minulý týden se nám tady hroutila kolegyně, že byla s dítětem u zápisu do tří školek, a šmarjá panno, jen aby se dostalo do té úplně nejlepší, kterou by rodiče chtěli, a co když se dostane do té méně úžasné, tak za rok aby přestoupilo. Protože jak se zanedbá ten začátek, už se to potom nedožene, nebo jen za vynaložení maximálního úsilí.

j66 16. 4. 2019 | 14:31
Anonymizovaný 16. 4. 2019 | 14:26

@helza: Tedy promiňte, ale vy znáte běžné případy, že před manželstvím si nechávají snoubenci ověřit svoji "plodnost"? A kde máte zmínku o tom zákroku. Omlouvám se, ale zavání mi to "drby"!

Mata69 16. 4. 2019 | 13:53

@Anonymizovaný: Tak to je zodpovědné když se připravuje už ve třetí třídě, protože v tom věku ve vyšší třídě nebude. Otázka je, jestli dítě, které se takto brzy na vstup na osmileté gymnázium připravuje, na něj i patří.

Mata69 16. 4. 2019 | 13:51
Elynor 16. 4. 2019 | 12:06

K anketě - v tomto případě bych biologickému otci neříkala nic. Už jenom kde by ho paní sháněla, kdesi v Německu. Dítě se narodilo v manželství, za otce je považován úředně manžel, a ten by musel jít k soudu a tam popřít otcovství. A pak by se muselo složitě dokazovat, kdo je tedy otcem. Což zajisté není v zájmu dítěte, pokud je o něj dobře postaráno. To evidentně je, manžel se nevzpěčuje se starat o potomka, který není jeho, takže bych to nerozmazávala, a byla ráda, že to nedopadlo hůř.

helza 16. 4. 2019 | 11:40

Aby se zbytečne nediskutovalo: Součástí onoho papíru z matriky, potřebného k uzavření sňatku je "Dotazník k uzavření manželství".
Z dotazníku vyjímám: "Bereme na vědomí, že při sňatečném obřadu uvedeme, dříve než učiníme sňatečný projev vůle, že nám nejsou známy překážky, které by nám bránily uzavřít manželství, že navzájem známe svůj zdravotní stav a že jsme zvážili uspořádání budoucích majetkových poměrů, svého bydlení a hmotné zajištění po uzavření manželství."

helza 16. 4. 2019 | 11:26

@Anonymizovaný: "Tak se nestačím divit, že při uzavírání sňatku neznali svůj zdravotní stav." Muž nemůže vědět, zda je, či není neplodný, pokud nepodstoupí testy. A ty po něm nikdo nevyžaduje, pokud nenastane problém s početím, takže v době sňatku o tom neví. Pokud ale podstoupí vasektomii, tak nemůže předstírat, že to neví.

helza 16. 4. 2019 | 11:22

@Mata69: Dnes jsou gymnázia osmiletá, dítě dělá na konci páté třídy přijímačky a když je udělá, nastoupí do prvního ročníku gymnázia a bere se to jako že jde na střední. To ale víš. Jinak souhlasím. I s tou nejistotou, sama jsem žila v situaci, kdy na mě pravda vyskočila (v 15. letech) a nebylo to vůbec příjemné, nicméně opracvu neím, co je rozumější.

Anonymizovaný 16. 4. 2019 | 11:02
Anonymizovaný 16. 4. 2019 | 09:26

@Mata69: To má potom Němcovi. Ti jsou geniální všichni. Podívejte se na Dorotu. Co ta vymyslela to nevymyslí nikdo. Jenže ona vlastně není Němka, ale pšóna.

Anonymizovaný 16. 4. 2019 | 09:24

Tak se nestačím divit, že při uzavírání sňatku neznali svůj zdravotní stav. Umělé oplodnění ¨? To jo, ale aby si švihla s Němcem? To teda ne. Chlap je blázen, že ji nevyrazil.

Mata69 16. 4. 2019 | 07:31

No, tak nakonec vzali všichni rozum do hrsti a dobře to dopadlo. Nejsem si jistá, zda by to přeci jen neměla dcera vědět, že taťka není její biologický otec, takové věci mají tendenci vylézt na světlo v ten nejméně vhodný okamžik.
Jinak je podle všeho dcerka geniální dítě, když se v cca 9-10 letech chystá už na střední. To je hezké.

Přečtěte si také

Horoskopy

Neztrácejte pozitivní pohled na život, nehádejte se s partnerem a pracujte na sobě. Sebevzdělání vám…