Hana Vítová: Vařila manželově milence a zemřela opuštěná

5. 1. 2018
Hana Vítová: Vařila manželově milence a zemřela opuštěná
Hanu Vítovou pro její krásu, charisma a inteligenci milovaly stovky mužů. Mohla si vybírat, její vyvolení jí ale příliš štěstí nepřinesli. Nakonec ztratila i svoji milovanou dceru a zemřela sama na rakovinu.

Školu milovala, ale nedokončila ji

Narodila se v roce 1914 jako Jana Lašková do rodiny operních pěvců. Janin otec uměl vedle zpěvu taky šest jazyků, a Jana tak měla od malička dobrou průpravu do života. Velmi brzo se naučila anglicky, německy a rusky. Měla výborné hudební vzdělání a rodiče si přáli, aby šla v jejich šlépějích.

Jana ale zpočátku chtěla studovat učitelství, nakonec ale podlehla a nastoupila na konzervatoř. Místo zpěvu si ale zvolila dramatický obor. I když se Janě ve škole moc líbilo, studium nedokončila. V roce 1931 se tam totiž objevili Jaroslav Ježek a Karel Ančerl z Osvobozeného divadla a hledali mladou herečku, která umí i zpívat. Jana okamžitě získala roli Sirael ve hře Golem a zažila první okamžiky slávy. Tam se taky zrodil její pseudonym – Hana Vítová.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

S otevřenou náručí vítáte sobotu, ve níž nechcete přepínat síly. Sice si k vám přijde pro radu dobrý kamarád, ale u toho se nenadřete. Směřujete k rodině a učíte děti kreativním činnostem.…

Nejčtenější články

Doporučujeme