Harry Potter a Ohnivý pohár byl promítnut astronautům

28. 11. 2005
Harry Potter a Ohnivý pohár byl promítnut astronautům
Veliteli mezinárodní vesmírné stanice, Williamu McArthurovi, se tento týden dostalo zvláštního uvedení filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. McArthur, astronaut agentury NASA, se účastní náročné šestiměsíční mise.

NASA se snaží členům posádky dlouhodobých letů zajistit i rozptýlení a proto kontaktovala tvůrce filmu Harry Potter a Ohnivý pohár z Warner Bros. Pictures, v doufání, že by veliteli umožnili shlédnout poslední díl potterovské série, ačkoliv je ještě ve vesmíru. Warner Bros. Pictures a NASA nakonec vymysleli způsob, jak McArthurovi snímek promítnout a udělat jeho chvíle vysoko nad zemí ještě kouzelnější.

McArthur a jeho kolega, letový inženýr Valerij Tokarev, jsou dvanáctou posádkou vesmírné stanice, která je nepřetržitě obydlena již pět let. Stanice o velikosti domu o třech místnostech je vybavena tím nejmodernějším vybavením, které kdy vzlétlo.

Díky Warner Bros. Pictures a NASA se film promítal 353 km nad zemským povrchem

Ve čtvrtém dílu filmové adaptace populární knižní série od J.K. Rowling, Harry Potter a Ohnivý pohár, byl Harry (Daniel Radcliffe) za podivných okolností vybrán k účasti na prestižním Turnaji tří kouzelníků. Tento turnaj je nebezpečným utkáním zástupců tří mezinárodních kouzelnických škol. V něm musí Harry poměřit síly se staršími a zkušenějšími kolegy z Bradavic a dvou konkurenčních evropských škol. Mezitím se sjednotí stoupenci Harryho největšího nepřítele, Lorda Voldemorta (Ralph Fiennes), a během Světového poháru ve famfrpálu osvítí noční oblohu Znamením zla, které naznačuje, že Voldemort je opět při síle a chce se ujmout vlády. Tato skutečnost není pro Harryho jedinou děsivou novinkou, která by mu dělala těžkou hlavu - musí si totiž na bradavický Vánoční ples sehnat partnerku, což je pro nesmělého studenta s brýlemi takřka nepřekonatelný problém.

Harry Potter a Ohnivý pohár bude celosvětově distribuován Warner Bros. Pictures, a Warner Bros. Entertainment Company. V ČR je film uváděn do kin 1. 12. 2005.

Více informací o filmu Harry Potter najdete na: http://www.ohnivypohar.cz Více informací o vesmírné stanici a posádce najdete na : http://www.nasa.gov/station Více informací o NASA a jejich programu najdete na: http://www.nasa.gov/home

zdroj: Warner Bros. Česká republika

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ve finále zářijového měsíce budete v práci neobratní a nesoustředění. Už nevíte, jak zaujmout šéfa. S kolegy si také nerozumíte a máte dojem, že vám hází klacky pod nohy. Milí Berani,…

Nejčtenější články

Doporučujeme