Havana kolekce: jaro - léto 2002

18. 3. 2002
Havana kolekce: jaro - léto 2002
Pod názvem Havana představil 14. března 2002 ve Veletržním paláci v Praze svou jarní vizi návrhář značky Taiza Osmany Laffita. Kolekci pro jaro-léto 2002 výstižně charakterizují tři slova - vyšší škola elegance.

"Havana kolekce: jaro - léto 2002"

Pod názvem Havana představil 14. března 2002 ve Veletržním paláci v Praze svou jarní vizi návrhář značky Taiza Osmany Laffita. Kolekci pro jaro-léto 2002 výstižně charakterizují tři slova - vyšší škola elegance. 

" Touto kolekcí se vracím do svého dětství," vysvětluje Osmany Laffita, " prožil jsem jej na Kubě, odkud pocházím a kde stále žije má rodina. Narodil jsem se v 60 letech, ale životní styl se v Havaně zastavil o deset let dříve. Auta, domy, oblečení - to vše nese výrazný odkaz elegantní éry 50.let."

Lehkost hedvábí a pestrost směsových materiálů vytvářejí elegantní a pohodlné oděvy. Svěží odstíny jarní palety vnášejí do celé kolekce mladistvý vzhled a pozitivně svou nositelku naladí na dny plné slunce a radosti. V Havana kolekci se mísí evropská elegance s latinskoamerickým temperamentem.
Šaty pro jarní a letní sezónu jsou mimořádně efektní s mnoha propracovanými detaily. Kombinace lesku a matu, transparentnosti a efektního šněrování korzetů přináší ženám bez rozdílu věku dosti bohatý výběr. Osmany Laffita mistrně odhaluje křivky ženského těla, aniž by modely ztratily na decentnosti. Upnuté sako v kombinaci se šaty s vysokým rozparkem či odhalená záda ve večerních šatech nechávají jen tušit, naznačují a tím i provokují fantazii.

Vhodně zvolené prostory Veletržního paláce a netradičně řešené písečné molo umocnili celkový dojem z této módní show.

Značka Taiza se právem probojovává do první ligy světové couture, vysoké módy. Před několika málo dny uvedla na francouzský trh kolekci pro podzim-zimu 2002/2003. Dalším významným krokem je velká přehlídka 23.března v americkém Miami.
" Americké ženy jsou sebevědomé, nebojí se experimentů a kapky extravagance a přitom neustále hledí na eleganci. Pro takové ženy tvořím," dodává Laffita.

Zdroj: Taiza

Nechte se i vy inspirovat elegantní módou značky Taiza.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte v plánu důležité jednání, které by mělo být završeno smlouvou, vsaďte právě na dnešní den. Spřízněný Merkur se může parádně vyznamenat. Pozor na období od 16. hodiny, kdy tento…

Nejčtenější články

Články odjinud