HEDVIKA (44): Můj vlastní syn mě okradl, vyhodila jsem ho z domu

2. 9. 2018
HEDVIKA (44): Můj vlastní syn mě okradl, vyhodila jsem ho z domu
Hedvika se musela životem těžce protloukat i s malým synem na krku. Čekala, že až vyroste, pomůže jí s domácností i s dalšími věcmi, syn se ale odvděčil úplně jinak.

Otec mého syna mě opustil, když byly malému čtyři měsíce. Úplně mi zmizel ze života, alimenty nikdy pravidelně neplatil. Musela jsem se pořádně otáčet, abych nás dva vůbec uživila. Kolikrát jsem si poplakala a nevěděla, jak dál.

Několikrát jsem si musela jít půjčit ke kamarádkám, abych vůbec měla na zaplacení inkasa. Bývaly to smutné časy. Naštěstí syn vystudoval střední školu a já v tom viděla spásu. Říkala jsem si, že už brzy mi s režií domácnosti pomůže.

Jenže jsem se spletla. „Mazánkovi“ se maminčin dokonalý servis zalíbil. Se sháněním práce se nepředřel. Sice se zaevidoval na úřadu práce, ale to byla veškerá aktivita, kterou vyvinul. Vymlouval se, že ho stejně nikde nechtějí, že se na brigádách moc peněz nebere.

Zkrátka jsem ho skoro nemohla dostat z domu. Když jsem se udřená vracela v šest hodin večer z práce, ležel na gauči a v podstatě čekal, až nachystám večeři. Nádobí nebylo nikdy umyté, o nakoupených potravinách jsem si mohla nechat jen zdát.

Kolikrát jsem ho o všechno prosila, nadávala, nedávala mu peníze. Všechno mu bylo jedno. A pak se stala šílená věc. V knihovně jsem měla uložené peníze, které jsem si šetřila na novou ledničku a pračku. Už tam bylo sedmnáct tisíc.

Když jsem tam po jedné výplatě chtěla tisícovku přiložit, zjistila jsem, že celý obnos zmizel. Nejprve jsem všechno prohledala a pak uhodila na syna. Zpočátku zapíral, ale pak se přiznal. Prý z podpory nevyžije, nezbývá mu na cigarety a na pivo. Nemám prý vyšilovat! Nebyla jsem schopná slova...

A on? Práskl dveřmi a odešel. Přišel opilý kolem půlnoci. Čekala jsem na něj, chtěla vysvětlit, jak si to všechno představuje. Pohádali jsme se. Rozbil nádobí, a dokonce mi v návalu vzteku uštědřil pár ran. To byla poslední kapka.

Vyhodila jsem ho z domu a sebrala mu klíče. Moc dobře ví, že se může vrátit až v okamžiku, kdy bude mít práci, omluví se a začne svůj dluh splácet. Jinak ho nechci znát.

Samozřejmě, že se mi po něm občas stýská a mám tendence mu zavolat a vzít všechno zpátky, to když se ozvou mateřské city. Ale hlava mi naštěstí slouží dobře a vím, že po tom, co mi provedl, si moji důvěru a lásku musí opravdu zasloužit.

Takže jen čekám a doufám, že mu jednou dojde, jak krutě se ke své matce zachoval, dá si svůj život do pořádku a znovu najde cestu domů, abychom se usmířili a fungovali jako rodina.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, do nového pracovního týdne vstupujete nejistým krokem. Pokud o sobě a svých schopnostech pochybujete, nebuďte negativní. Čas od času se objeví nějaká ta chybička, ale ze šéfova…

Nejčtenější články

Doporučujeme