Heidi Janků slaví 60: V dětství přišla o matku, otec pil, sama nikdy neměla děti

23. 11. 2022
Heidi Janků slaví právě dnes, 23. listopadu 2022, své šedesáté narozeniny a k tomu také čtyřicet let na hudební scéně. Usměvavé zpěvačce nechybí energie a elánu má na rozdávání. Proč se odhodlala založit vlastní kapelu až po smrti manžela a jak přišla ke jménu Heidi?

Heidi, děvčátko z hor

Někoho by mohlo napadnout, že v případě zpěvaččina neobvyklého jména Heidi jde spíše o uměleckou přezdívku než o skutečné jméno. To by byl ovšem daleko od pravdy. Jedná se o zdrobnělinu německého jména Adelheid, českou variantou jména je Adéla. Heidina maminka viděla film Heidi, děvčátko z hor, a okamžitě ji okouzlil.

Od té doby věděla, že se tak její dcera musí jmenovat stůj co stůj. A protože se psal rok 1962, nebylo to s povolením jména vůbec jednoduché. Úřady jí měly tenkrát oponovat, zpěvaččina maminka však byla tvrdohlavá a jméno Heidi si vybojovala.

Proč měla Heidi komplikovaný vztah s otcem? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Pro všechny případy na sebe dávejte pozor a nevystavujte se namáhavé manuální práci. Nejlepší bude, když se oddáte kreativním činnostem. Na první pohled jste plni síly a zdá se vám, že…