HELENA (32): Máma se mě vzdala, ani jsem ji nepoznala. Chci zapomenout

24 komentářů

Milena
26. července 2022 • 10:37

Jeste ,ze ma tu skvelou babicku! Buh ji zehnej!!!

Radna
26. července 2022 • 8:46

Ve 32 letech končit stýskání po mamince slovy " ještě že mám babičku"..... no. Už by snad mohla mít i svou rodinu, nebo alespoň k ní nakročeno. Smutné. Že by hledala otce se také nezmiňuje. Snad alespoň vystudovala, nebo se vyučila a teď pracuje. No, babička tu věčně nebude, Helena už by se měla odpoutat od dětství a začít žít za sebe. (Samozřejmě nemyslím, aby se na babičku vykašlala, ale aby se zapojila i jinde.)
Jinak článek je opravdu špatně napsaný. Viz úplně nesmyslná věta " I přestože postupně začala trpět docela zásadními zdravotními potížemi." :achjo:

Jariska
26. července 2022 • 8:46

Mam podobnou zkusenost. Biologickou matku jsem nikdy nepoznala a verte mi, ze me to vubec nemrzi. Adoptovali me bajecni rodice, ktere pokladam za vlastni. Vyrustala jsem v bajecne rodine s tetami, stryci a uzasnou babickou. Nikdy jsem nemela pocit, ze k nim nepatrim.
Naprosto je mi odporne, kdyz adoptivni jedinci hledaji mermomoci svou biologickou matku, pak se setkaji a vzajemne si breci v naruci stestim. Pokladam to za podraz vuci adoptivnim rodicum, kteri prevzali veskerou peci a zodpovednost o odhozene cizi dite. Nikdy bych svou biologickou macechu nehledala, protoze ji nic neomlouva, ze se mne zbavila jako outezku. Se svym krkavcim rozhodnutim musi zit sama. :/

bojovníček
26. července 2022 • 16:14

@Jariska: Máte naprostou pravdu. Rodiče jsou jen ti, co VYCHOVAJÍ.

Milena
26. července 2022 • 10:40

@Jariska: Smutne opravdu! Vzdavam holt vsem rodicum a lidem,kteri se ujali cizich deti!!!

Lenka
26. července 2022 • 7:47

Zajimalo by me, kdo tyhle clanky vymysli. Ale pokud je cileny na kvocny z kuchyne, bydlenky, varilky a podobne bezmozkovny,tak se v tom asi vyziva.

Elynor
26. července 2022 • 7:50

@Lenka: Jméno autorky máte hned pod titulkem. Z čeho usuzujete, že zrovna vy jste "mozkovna"? ]:-D

Kim
26. července 2022 • 7:16

Heleno, buď ráda za babičku, měla jsi ohromné štěstí. Matku neřeš, byla dospělá a sama se rozhodla, jak se svým životem naloží. Tebe by akorát stahovala dolů. Kamarádka onehdá chtěla mermomocí poznat svého otce, i když ji maminka i zbytek rodiny varovali a vymlouvali jí to. No, otce našla. Bezdomovec, alkoholik. Jakmile se s ním sešla, hned po ní chtěl peníze a když odmítla, vyhrožoval soudem, že potomci mají povinnost živit rodiče. Fuj, k blití.K anketě: ne, nikdy, opakuji NIKDY, bych se svých dětí nevzdala ani je neopustila. I kdybych měla jíst suché rohlíky tak ne.

Elynor
26. července 2022 • 7:47

@Kim: Jen tak namátkou - Památník rozloučení v Praze na hlavním nádraží - nic? V životě může nastat situace, kdy to, že dítě opustíte, je to nejlepší, co pro něj můžete udělat.

Dáša
8. srpna 2022 • 0:59

@Elynor: To asi ale není situace, na kterou se ptali v anketě :-D Mně teda překvapilo už to, že tam je 6 % lidí, kteří by dítě opustili, to je docela hodně! I když 4 % to jen připouštějí a asi by to nakonec neudělali. Ale v tomhle normální rodič přece nemůže ani zaváhat. Prostě dobrovolně ne!

Kim
26. července 2022 • 16:54

@Elynor: Když píšu nikdy, tak nikdy.

Dáša
8. srpna 2022 • 1:01

@Kim: Takže vy byste to dítě nechala zabít v nacistickém lágru? Tak to jste skvělá matka! To se máte čím chlubit.

Fate
27. července 2022 • 10:38

@Kim: Jo tak, takže kdyby vašim dětem hrozila smrt a vy byste měla šanci je zachránit tím, že je pošlete někam pryč, jako když za druhé světové sir Winton zachraňoval židovské děti, tak byste s nimi raději zůstala? Aha

Kim
28. července 2022 • 21:37

@Fate: Kdyby byly v zadnici ryby, nebyly by potřeba rybníky. Fakt mě fascinuje, jak cizí lidé na anonymním interentu vědí nejlépe, co je pro mne a mé děti nejlepší.

Fate
29. července 2022 • 12:10

@Kim: Tak to, že někdo cizí ví, co je pro vás a vaše děti nejlepší, tady nikdo netvrdí. Zato vy neochvějně tvrdíte, že byste je NIKDY a za ŽÁDNÝCH okolností neopustila. To jsou vaše slova. Vy víte, co je pro vaše děti nejlepší. Třeba nechat je zastřelit nebo tak něco, začne-li třetí světová. Ale hlavně že je neopustíte. To dá rozum

Jariska
26. července 2022 • 8:57

@Elynor: To bylo mozna nejlepsi vychodisko, kdyz byla velka bida a nouze. Socialisticky i nakonec ten dnesni system vzdy matku s ditetem podrzi.Dnes nemusi zeny sva novorozenata hazet pod splav jako Viktorka. Dnes muzou dite strcit do baby boxu, kdyz je jim vlastni dite na obtiz a nechteji se o nej starat. Kdysi meli chudi lide deset i vice deti a vsechny je uzivili a vychovali.

Elynor
27. července 2022 • 7:36

@Jariska: Kdysi měli chudší lidé deset i více dětí, protože jim nic jiného nezbylo. Nebyla dostupná účinná a levná antikoncepce pro všechny ženy. Ty děti žily v podmínkách, že by je dnes rodičům odebral OSPOD, a kolikrát se dospělosti nedožilo víc než polovina z nich. Rozhodně to nebyla žádná idylka. Baby box taky není žádná výhra, ale do téhle debaty se pouštět nechci, to je jiné téma. Viktorka byla podle všeho duševně nemocná, tedy ta její skutečná předloha pro román, to se taky nedá brát jako příklad běžné denní situace. Ona to není záležitost "systému". Vždycky byly ženy, které děti nechtěly a pokud se jim i tak přihodilo, tak se ho zbavily. Vždycky byli nalezenci, někdy byli odkládáni na práh kostelů a klášterů, a sirotčince byly taky vždycky a všude.

Milena
27. července 2022 • 9:56

@Elynor: Jake stesti,ze ma tu babicku!

Elynor
26. července 2022 • 6:47

To bylo vážně tak jednoduché si před 32 lety odnést z porodnice cizí dítě? Jen tak? A soud to dítě posléze svěří do péče ženě, která nemá partnera (o dědečkovi = otci Heleniny matky není v celém článku ani slovo), a sama ze své asi jediné dcery vychovala alkoholičku? To se mi nějak nechce věřit. Neříkám, že to není možné - jsem líná si teď hledat právní rámec platný v roce 1990. Ale přijde mi to jako dost riskantní řešení. Helena klidně mohla být dnes tam, co její matka. Pro babičku sice byl tento "reparát" úspěšný , aspoň článek tak vyznívá, ale to nemohl nikdo dopředu odhadnout. Možná se to bere tak, že každé dítě, které někdo chce, je dítě, které nebude stát peníze daňové poplatníky, a stát ušetřil místo v kojeneckém ústavu, nevím. Kromě toho se v článku píše, že matka Helenu opustila poprvé už v porodnici. Poprvé? A kdy ji tedy opustila podruhé, nebo ještě víckrát? Někdo ten text asi upravoval a něco seškrtal, zdá se. No to je asi jedno. K anketě se nevyjadřuju, na takhle absolutně položenou otázku nelze odpovědět. Pochopitelně záleží na okolnostech.

26. července 2022 • 12:53

@Elynor: Ano, soud předběžným opatřením svěří dítě blízkému příbuznému, pokud je tam zájem. Není na tom nic divného. Babička je v tomto případě nejbližší příbuzný. I v případě adopce můžete být svobodná, partner se nevyžaduje.

Elynor
27. července 2022 • 7:23

Dobře, ale tam se píše, že babička si odnesla dítě rovnou z porodnice, a až pak požádala o svěření do péče. Tak nějak bych očekávala opačný postup. A že se partner nevyžaduje, to je přinejmenším podivné. Pro umělé oplodnění se partner vyžaduje, a myslím si, že je to tak správné.

Dáša
8. srpna 2022 • 1:05

@Elynor: A čeho je zárukou, že v ten daný moment máte partnera? Druhý den po svěření do péče to už nemusí být pravda. Je to nesmysl a přežitek z doby, kdy bolševik vykřikoval, že rodina je základ státu, ale vůbec se podle toho nechoval. Seberou snad dítě ženě, která ovdoví nebo se rozvede? A chcete mi říct, že je lepší nechat dítě v ústavu, než ho svěřit ženě, která nemá partnera?

Milena
26. července 2022 • 13:47

Jeste ze tu babicku ma! :laska:

Kim
26. července 2022 • 7:12

@Elynor: Elynor: v článku je píše, že babička byla již několik let vdova. Takže dědeček zemřel.

Doporučujeme

Články odjinud