HELENA (47): Dcera nám ukradla peníze a utekla s kolotočáři

30. 8. 2018
HELENA (47): Dcera nám ukradla peníze a utekla s kolotočáři
Paní Helena zažila opravdový strach o svoji šestnáctiletou dceru. Ta totiž jednoho dne utekla z domu a Helena se bála, že už ji nikdy neuvidí…

Mám dceru Johanu, dnes už dvacetiletou, která prožívala své období dospívání velice bouřlivě. Nebylo dne, kdy by neodcházela do školy nasupená, otrávená a s třísknutím dveří. Po návratu domů se s dalším bouchnutím dveří zavřela ve svém pokoji a bytem se zpravidla začalo nést dunění nějaké její oblíbené kapely, které mi drásalo nervy i uši.

Vedly jsme spolu nekonečné spory o tom, jak chodí oblékaná, co za maškarády nosí na hlavě, že její líčení připomíná zeď, na které řádili sprejeři… A kapitola sama pro sebe byl její vztah ke vzdělávání a škole obecně. Konflikty se množily a vyhrocovaly.

Když jí bylo šestnáct, našla jsem v jejím batohu cigarety, prezervativy a antikoncepci. Když jsem si večer stěžovala manželovi, jen se smál. V šestnácti prý taky kouřil a mám být ráda, že je holka zodpovědná a dbá na to, aby nepřišla do jiného stavu nebo si nepořídila nějakou pohlavně přenosnou chorobu. Mužovo nadšení jsem tehdy nesdílela, ale musela jsem uznat, že na tom, co říká, něco bude.

Každopádně mi hodně nevyhovovalo, že moje dcera přestala zvedat mobilní telefon, když jsem jí volala, neodpovídala na zprávy, chodila domů čím dál později. Nejvíc ze všeho mě zasáhlo a ranilo, že nám začala lhát. Nejdřív v drobnostech, jako bylo třeba: „Byla jsi ve škole na obědě?“ „Jasně, byla, měli jsme kuře s bramborovou kaší.“

Jenže já šla domů se sousedčinou dcerou, která chodila na stejné gymnázium jako Johana, a ta mi řekla, že měli šunkofleky. Časem se provalilo, že Jožka, jak jsme jí odmalinka říkali, chodí za školu a stýká se s podivnou omladinou.

Jednoho dne nepřišla domů vůbec. Ráno byl na stole papír, na kterém bylo napsáno: „Už tu s vámi nebudu, nedá se to vydržet.“ Krve by se ve mně nedořezal. Johanin telefon samozřejmě vypnutý.

Začala jsem obvolávat všechny její kamarádky a spolužačky. Nikdo nic nevěděl nebo mi to nechtěl říct. Navíc jsem zjistila, že z mojí i manželovy peněženky zmizely peníze. To byl naprostý šok! Jožka nikdy nekradla.

Vůbec jsme nevěděli, co dělat. Tentokrát byl na mrtvici i můj muž, který se nejenom hrozně naštval a zklamal, ale hlavně se vyděsil. Už jsme se chystali jít na policii, ale nakonec nám pomohla Johanina spolužačka, shodou okolností ta sousedka, co „propálila“ šunkofleky.

Na Facebooku nám ukázala fotografie, kde se Johana směje od ucha k uchu s partou kolotočářů, kteří den předtím opustili naše město a vydali se na další štaci. Okamžitě jsme sedli do auta a jeli dceru hledat. Nebylo to tak těžké.

Když jsme se objevili na plácku s pouťovými atrakcemi a Johana nás zahlédla, vypadala jako Lotova žena. Zkrátím to – vyšlo najevo, že světským také lhala, řekla jim, že je plnoletá. Samozřejmě se teď vyděsili a nechtěli s ní mít dál nic společného. Johana se s námi vrátila domů. Ale já mám strach a bojím se, že zase uteče. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslouchejte hlasy svého těla a dopřejte si odpočinek při oblíbených činnostech. Jakmile si začnete nosit stres z práce domů, nastanou vám krušné chvilky. Proč si kazit náladu okolnostmi,…

Nejčtenější články

Doporučujeme