Helena (74): Díky infuzi železa zase vyjde schody a může pracovat na zahradě

2. 12. 2021
Helena (74) trpí arytmií, má srdeční kardiostimulátor, se srdcem se léčí od svých 35 let. Únava, při níž bývalá knihovnice nemohla ani vyjít schody, se ohlásila v jejím životě už několikrát - lékaři zjistili, že na vině je právě nedostatek zásobního železa, po jeho doplnění paní Helena nejen vyběhne schody, ale může se starat i o svoji zahradu.

Železo přímo do žíly

Buší vám srdce, nemůžete popadnout dech, cítíte slabost, obrovskou únavu a přitom jste kardiak a vaše choroba se zhoršuje? Možná je zatím nedostatek zásobního železa. Zatímco zdraví lidé se mohou nedostatek pokusit dohnat krvavým steakem, tofu nebo hořkou čokoládou, lidem s nemocným srdcem je často třeba dodat železo přímo do krevního oběhu. Dodání železa přímo do žíly nově hradí zdravotní pojišťovny. Že to může zcela změnit člověku život, dokazuje příběh paní Heleny (74) z Prahy. Ta si se srdcem užila své. Objevení srdeční arytmie a voperování kardiostimulátoru jí pravděpodobně zachránilo život, ale všechny potíže nezmizely. Když se letos v létě stále víc zadýchávala a pociťovala únavu i při nejběžnějších činnostech, lékaři jí nabídli léčbu intravenózním železem. A po jediné infuzi se cítí mnohem lépe.

Nejčastější onemocnění srdce. Čím je záludný vysoký krevní tlak? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Berani, měli byste se držet zkrátka a neutrácet. Při pohledu na bankovní účet zjistíte, že na tom nejste úplně ideálně. Pakliže chcete zabránit katastrofě, začněte šetřit. I když je…