Helena Růžičková: Začínala jako osvětlovačka, za její nadváhu mohlo srdce!

15. 6. 2018
Před pár dny by oslavila dvaaosmdesáté narozeniny. Svérázná korpulentní herečka se širokým srdcem dva roky statečně bojovala s rakovinou. Náročnou chemoterapii překonávala psaním knih, kterých napsala kolem třicítky. Nemoci nakonec podlehla, několik měsíců po smrti svého manžela.

Začala kouřit v šesti letech

Bezprostřední herečka se narodila v roce 1936 a její výchova probíhala poněkud netradičně. Když asi v šesti letech její rodiče zjistili, že kouří, místo toho, aby jí nařezali, jí řekli, že nemá kouřit za jejich zády. Od té doby Helena kouřila a zapálila si klidně před každým. Cigarety milovala celý život, a kouřila dokonce i v době, kdy ležela v nemocnici. Prý kvůli nim málem uhořela!

Už odmalička chodila na balet a vystupovala v dětských rolích v Národním divadle. Objevila se i ve filmu, například ve slavné Babičce s Terezií Brzkovou. Začala studovat zdravotnickou školu a vypadalo to, že z ní bude zubní laborantka. Už tenkrát ale toužila po herectví. Dvakrát se hlásila na divadelní fakultu, ale nikdy ji nepřijali. Přesto se k hraní nakonec dostala – díky budoucímu manželovi Jiřímu, kterého potkala právě na přijímacích zkouškách.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestliže vás trápí zdravotní problémy, řešte je co nejdřív. Doporučují se preventivní prohlídky, které hradí vaše zdravotní pojišťovna. Také je na čase, abyste si začali pečlivěji hlídat…

Nejčtenější články