Helena Růžičková: Začínala jako osvětlovačka, za její nadváhu mohlo srdce!

15. 6. 2018
Před pár dny by oslavila dvaaosmdesáté narozeniny. Svérázná korpulentní herečka se širokým srdcem dva roky statečně bojovala s rakovinou. Náročnou chemoterapii překonávala psaním knih, kterých napsala kolem třicítky. Nemoci nakonec podlehla, několik měsíců po smrti svého manžela.

Začala kouřit v šesti letech

Bezprostřední herečka se narodila v roce 1936 a její výchova probíhala poněkud netradičně. Když asi v šesti letech její rodiče zjistili, že kouří, místo toho, aby jí nařezali, jí řekli, že nemá kouřit za jejich zády. Od té doby Helena kouřila a zapálila si klidně před každým. Cigarety milovala celý život, a kouřila dokonce i v době, kdy ležela v nemocnici. Prý kvůli nim málem uhořela!

Už odmalička chodila malá Helenka na balet a vystupovala v dětských rolích v Národním divadle. Objevila se i ve filmu, například ve slavné Babičce s Terezií Brzkovou. Začala studovat zdravotnickou školu a vypadalo to, že z ní bude zubní laborantka. Už tenkrát ale toužila po herectví. Dvakrát se hlásila na divadelní fakultu, ale nikdy ji nepřijali. Přesto se k hraní nakonec dostala – díky budoucímu manželovi Jiřímu, kterého potkala právě na přijímacích zkouškách.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadchází období zklidnění a vyjasnění rodinných záležitostí. Naštěstí neočekávejte nic hrozného a už vůbec ne hádky. Aspoň v nějaké oblasti se vám opravdu daří, protože v práci chybujete a…