Helena Vondráčková byla zamlada velmi krásná Foto: Profimedia

Helena Vondráčková byla zamlada velmi krásná Foto: Profimedia

Helena Vondráčková v roce 1970 Foto: Profimedia
Retro Helena Vondráčková Foto: Profimedia
Retro Helena Vondráčková Foto: Profimedia
Helena Vondráčková zamlada Foto: Profimedia
24
Fotogalerie

Helena Vondráčková slaví 75: Díky čemu vypadá pořád tak mladě?

I když je hvězdou skoro 60 let, přísně si střeží své soukromí a o jejím osobním životě je toho známo velmi málo. Jen to, že je podruhé vdaná a nemá děti. Helena Vondráčková stále vypadá báječně, ale jako jediný chirurgický zákrok na obličeji přiznává plastiku víček. Jak jí to sluší, se přesvědčte v galerii v úvodu článku.

Hvězdou díky tatínkovi

Poprvé se do podvědomí diváků zapsala jako vítězka soutěže Hledáme nové talenty v roce 1964. Bylo jí tehdy sedmnáct let a do soutěže ji přihlásil tatínek: „On byl tehdy na služební cestě v Praze a přivezl přihlášku. Já byla zděšená, protože jsem si říkala, jak já, holka z malého města, můžu zpívat v pražské Lucerně,“ vzpomíná Helena Vondráčková. Publikum a porotu zaujala nejen zpěvem a přirozeným projevem, ale i okouzlující tváří a dokonalou postavou.

„Helenu znám od jejích šestnácti let jako dívku od ‚Červené řeky‘, která se svou pílí systematicky vypracovávala k úspěchům, uměla si dobře vybrat repertoár, chodila na hodiny zpěvu a věděla, jak se v branži orientovat. Svým věrohodným a přirozeným způsobem si získala své posluchače u nás i ve světě, umí skvěle bavit své publikum,“ vychvaloval zpěvačku kdysi samotný mnohonásobný Zlatý slavík Karel Gott.

Co prozradila Helena Vondráčková? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Stoupající hvězda

Stačil jí pouhý rok k tomu, aby se díky hitům Červená řeka a Pátá stala v roce 1965 poprvé Zlatou slavicí. V té době také nastoupila do angažmá v divadle Rokoko, kde se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, s nimiž dala v roce 1968 dohromady trio Golden Kids. Mezitím ještě s Neckářem stihla natočit pohádku Šíleně smutná princezna, kde se zhostila hlavní role. Na počátku sedmdesátých let zakázal komunistický režim činnost Golden Kids, což vedlo k jejich konci, a z Vondráčkové se tak stala nejexportovanější česká zpěvačka. Točila alba pro zahraniční společnosti v Německu a Japonsku, vystupovala na festivalech a pódiích v Turecku, Brazílii, Kanadě i na Kubě.

Neustále koncertovala a vydávala nová alba, k tomu moderovala hudební pořad Sejdeme se na výsluní. V roce 1982 převzala titul Zasloužilá umělkyně a ještě další tři roky se pravidelně objevovala na předních příčkách v anketě Zlatý slavík. V roce 2017 navíc převzala z rukou prezidenta medaili Za zásluhy.

Po revoluci přišel boom muzikálů a i tady našla Helena Vondráčková svoje místo. Jejím prvním muzikálem byli Bídníci, naposledy se objevila v Kvítku mandragory. Do příchodu koronavirové epidemie byla zpěvačka stále aktivní a její věk by jí nikdo nehádal. 

Pokračování 3 / 5

Lásky slavné zpěvačky

Kdo by čekal, že milostný život krásné Heleny bude pěkná divočina, dost by se spletl. Zpěvačka si svoje soukromí střeží a skandálům se vyhýbá. Poprvé se vdala v roce 1983 za německého hudebníka Helmuta Sickela, který pro ni zkomponoval řadu písní včetně hitů Čas je proti nám a Sprint. Manželství jim vydrželo do roku 2001 a o dva roky později si vzala svého současného manžela Martina Michala. Obě manželství zůstala bezdětná. 

Pokračování 4 / 5

Jak o sebe pečuje

Jestli se o ženách říká, že každá má mnoho podob, o Heleně Vondráčkové to platí dvojnásob. Za bezmála půlstoletí své hudební kariéry prošla její vizáž spoustou změn. Měnila délku i barvu vlasů, způsob líčení i styl oblékání. Na otázky směřující k chirurgickým úpravám odpovídala vyhýbavě, ale nakonec přiznala: „Mám chirurgicky povytaženou kůži na krku. Měla jsem s tím problémy už dlouho. To je rodová dispozice a daň za dlouhou šíji. Trpěla jsem pocitem, že se mi všichni koukají už jen na krk. Také mám zvětšená prsa. Ne, že bych to nutně potřebovala, ale plnější výstřih prostě vypadá v kostýmu líp. A pak mám udělaná horní víčka. To je všechno. Vážně.“ Dle svých slov vděčí za svůj vzhled zdravé stravě a životnímu optimismu. 

Pokračování 5 / 5

Soudní spory

Helena Vondráčková je kromě svého talentu známá tím, že se ve spolupráci se svým manželem Martinem Michalem poměrně často soudí s novináři. Soudní půtky započaly v roce 2001, kdy žalovala hudebního kritika Jana Rejžka za tvrzení, že „za svůj polistopadový comeback zřejmě vděčí tomu, že neztratila kontakt na mafiány, kteří ji v sedmdesátých a osmdesátých letech tlačili do médií“. Od roku 2003 vedla řadu dalších sporů, z nichž se většina týkala pomluvy. Soudila se také například s Martou Kubišovou za ušlý zisk z neuskutečněného společného turné, televizí Prima, televizí Nova, časopisem Týden, vydavatelstvím časopisu Blesk nebo s obcí Řitka (o výši pokuty za nepovolenou stavbu, o pokácení stromů před jejím domem na městském pozemku).

Doporučujeme

Články odjinud