Herci budou dražit své obrázky!

23. 3. 2010
Herci budou dražit své obrázky!
Ilustrované obrázky z audioknihy nazvané Velcí herci zpívají malým dětem, jejichž autory jsou populární čeští herci a umělci, budou dnes, v úterý 23. března 2010 v 17:00 hodin, v prostorách Písecké brány na pražských Hradčanech slavnostně vydraženy.

Klepněte pro větší obrázek

Výtěžek z této akce, stejně jako z prodeje audioknihy, umělci věnují občanskému sdružení LYMFOM HELP, O.S., které podporuje a pomáhá pacientům s maligním lymfomem a jejich blízkým. Získané finanční prostředky budou využity na zvýšení osvěty v problematice tohoto nejčastějšího onkologického onemocnění krve. Celou akcí bude přítomné provázet Martin Dejdar.

Draženy budou originály 20 kresbiček z veselé knížky, jejíž součástí je vložené CD s písničkami o zvířátkách. Umělci (Jiří Bartoška, Zuzana Dřízhalová, Gabriela Osvaldová, Ivana Chýlková, Jakub Prachař, Martha Issová, Martin Dejdar, Jiří Macháček, Jiří Lábus, Táňa Vilhelmová a Mojmír Maděrič), kteří písničky nazpívali, k nim současně namalovali obrázky, které se rozhodli věnovat do dražby a přispět tak na dobrou věc.

Někteří umělci pověřili kresbou své ratolesti, nicméně většina z nich obrázky s většími či menšími obtížemi zvládla sama. Někdo zvolil tradiční formu – kresbu fixami či pastelkami, ovšem například Zuzana Dřízhalová, patronka LYMFOM HELP, O.S., se rozhodla pro akrylové barvy. „Malování pro mě bylo určitě náročnější. Upletla jsem si na sebe bič, když jsem se rozhodla malovat akrylovými barvami na plátno, ale po několika dnech úsilí jsem nakonec celé plátno svědomitě obarvila. Dočasně jsem se stala malířkou, věřím, že pro dobrou věc se i z chuďasů po dobu dražby stanou boháči,“ říká s nadsázkou patronka sdružení.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně se nacházíte ve fázi, kdy vás nic nebaví. Jste tak trochu mimo. Slabší nervy vyřešíte jen klidem, odpočinkem, příjemnou společností anebo sportem. Rozhodně ne hádkami a věčnými…

Nejčtenější články

Doporučujeme