Herci z Cest domů: Na jakou dovolenou neradi vzpomínají a kam plánují vyrazit letos?

16. 6. 2012
Herci z Cest domů: Na jakou dovolenou neradi vzpomínají a kam plánují vyrazit letos?
Máte mezi svými oblíbenými historkami nějakou z dovolené? Přečtěte si, jak volné dny trávili a budou trávit někteří herci ze seriálu Cesty domů. Kde se jim líbilo a kam by už nikdy nejeli?

Iva Kubelková: Cesta do Indie a chalupa v Podkrkonoší

Iva Kubelková, která hraje v seriálu doktorku Alici Dvořákovou, dovolenou dělí na „před“ dětmi a „s“ dětmi. „Z doby, než jsem měla děti, vzpomínám třeba na cestu na Srí Lanku a do Indie. V obou zemích jsem si hodně silně uvědomovala, že nejde jen o to užít si exotickou dovolenou, ale že je mi velmi blízké, jak zdejší lidé vnímají život.

Od té doby, co se mi narodily děti, je pro mě báječná každá dovolená, kterou si užijí ony. V létě jezdíváme na chalupu do Podkrkonoší, kde skáčou do potoka a chytají žáby a všichni společně chodíme na houby. Když je hodně velké vedro, vyrážíme k severnímu moři. A rádi si prodloužíme léto, takže v září nebo začátkem října, když je u nás už docela zima, se třeba vypravíme do nějaké exotické země za teplem a sluníčkem.

Jinak si myslím, že všude na světě se dají najít hezká místa. A dnes v době internetu a velké dostupnosti informací, kdy si člověk o vybrané destinaci i přímo o hotelu, kde má bydlet, může všechno zjistit předem, si člověk asi málokdy vybere špatně. Alespoň mně se to nestalo,“ popisuje Iva Kubelková.

Martin Kraus: S přítelkyní budeme lézt po horách

Martin Kraus, který hraje seriálového záporáka Dana, je v civilu skromný a fajn kluk, který si nepotrpí na žádný luxus a nemusí jet za každou cenu k moři. „Mirek Etzler, můj seriálový táta, mě a moji přítelkyni vzal před pár týdny lézt na skály. Strašně moc se nám to líbilo, tak jsme se domluvili, že si to v létě zopakujeme a vyrazíme na týden. Víc zatím neplánuju, protože budu mít v létě dost práce. Buď budu točit Cesty domů, rýsuje se ještě nějaké další natáčení, nebo budu u nás na statku u koní. A s přítelkyní bych chtěl taky vyrazit na pár dní po Čechách.

Já jsem optimista a nestěžuju si, takže si nevybavuju žádnou dovolenou, ze které bych přijel otrávený. Snad jen když jsme jeli před pár lety autobusem do Itálie, strašně mě nebavila ta cesta. Jsem hodně temperamentní a neposedný a tolik hodin v autobuse pro mě bylo utrpení. Ale dovolená byla krásná, takže nepříjemnou cestu vyvážila,“ vypráví Martin Kraus.

Vendulka Křížová: Nejlíp je mi na chalupě v Jeseníkách

Vendulka Křížová, která hraje v Cestách domů vrchní sestru Zlatu, má nepříjemné zážitky z dovolené spojené s Itálií. „Měli jsme teprve roční Anežku a stalo se nám, že nás okradli. Vzali nám nejen peníze, ale i pasy, kreditní karty, foťák, prostě všechno. A Anežka ještě poslední den nešikovně spadla a rozbila si pusu. Dneska už o tom vyprávím s úsměvem, ale tenkrát mi bylo opravdu do pláče.

A nejlepší dovolená? Doufám, že ta mě teprve čeká. Ale mám jedno místo, kde je mi vždycky dobře, které je mému srdci blízké a kam se vždycky ráda vracím. Chalupa mé maminky v Jeseníkách. Tam je krásně, ať svítí sluníčko, nebo prší. Děti to tam milují, protože tam mají lesy, louku, tři děti od mé sestry, psy, takže plno vzruchu. Když se tam všichni sjedeme, maminka říká, že pro chalupu jsme jako pohroma, ale pro nás všechny je to velká pohoda,“ směje se Vendulka Křížová.

Klára Jandová: Těším se na jezevčíkářský tábor

Klára Jandová, jinak zdravotní sestřička Helča, přiznává, že pro ni je každá dovolená šílená hned v začátcích, protože má hrůzu z toho, že nezvládne zabalit nebo že něco zapomene doma. „Ale pak se mi tam líbí a jsem šťastná, že přijdu na jiné myšlenky a odpočinu si. Ať je to u nás na horách, nebo někde v cizině. Když to jde, beru s sebou i své pejsky – jezevčíky. Co podniknu letos v létě, nevím, vím jen to, že mě čeká jezevčíkářský tábor a na něj navazující nějaké další akce,“ říká Klára Jandová.

Miroslav Šimůnek: Dovolená jako práce

Miroslav Šimůnek, představitel protivného doktora Doudy, dovolenou nikdy neplánuje, vždycky se rozhodne během pár dní a vyrazí. „Před časem jsem žil několik let v zahraničí, a i když jsem tam pracoval, bral jsem ten čas jako jednu velkou dovolenou. A nejúžasnější bylo, když jsem tam točil film. Vůbec mi to nepřipadalo jako práce, ale naopak jako krásný relax. Za nejhorší dovolenou považuju tu, na kterou jsem se vydal s jednou kamarádkou. Letěli jsme na Kanárské ostrovy, ale už v letadle jsme se pohádali. Nakonec jsme si vzali každý svůj apartmán, takže jsme byli na dovolené sice spolu, ale trávili ji každý sám. A to fakt nedoporučuju, je škoda, když nemáte zážitky s kým sdílet, komu svěřit. To už bych nikdy nechtěl zažít,“ vzpomíná herec.

Ladislav Potměšil: Léto ve srubu

„S mou ženou Jájinkou (herečka Jaroslava Brousková pozn. red.) jsme mockrát u moře nebyli. O to víc jsme si užili asi před deseti lety dovolenou v Tunisku v Tabarce. Vyrazili jsme tam jen sami dva a ne na dlouho, jen na deset dní, ale dovolená stála za to.

Jinak nejkrásnější dovolenou zažívám vždycky na našem srubu u Rožmitálu pod Třemšínem, kam jezdíváme pravidelně a chystáme se tam i letos. Je tam všude kolem krásná příroda, chodíme na houby, na procházky a na výlety s naší fenkou Lízou. Když jim to čas dovolí, na pár dní za námi vždycky přijedou děti s vnoučaty. Tam je nám všem dobře,“ těší se na léto Ladislav Potměšil, který hraje v Cestách domů doktora Petra Kosíka.

Pavel Soukup: Nehnu se z chalupy

„Nejkrásnější dovolené byly, když byly ještě děti skladné, to znamená malé, a mohly spát v autě. Sjezdili jsme s nimi například Francii. Vzpomínám si, jak jsme jim jednou za Avignonem v autě rozestlali a všichni jsme sledovali západ slunce a bylo nám moc dobře. A nejhorší dovolenou jsem prožil v Itálii v Rimini, kde se nám asi na tři čtvrtě hodiny ztratila tehdy tříletá Pamelka. Celá pláž měla pohotovost, my jsme zoufale běhali a hledali ji. Nic se jí nestalo, ale ty okamžiky byly strašné!

Letos vůbec žádné plány nemám, takže se buď někam rozjedu ze dne na den, nebo vyrazím do Českého Krumlova, kam se chystám už pár let. Další možnost je, že odjedu na chalupu na Kutnohorsko a nehnu se odtud. Už dávno jsem zjistil, že se nepotřebuju strkat autem na dálnicích nebo v Chorvatsku zakopávat o Čechy, ale že nejlíp je mi na chalupě. A protože definice chalupy je, že nikdy není hotovo, protože tam má člověk pořád co dělat, nudit se rozhodně nebudu,“ plánuje seriálový kapitán Vejnar – Pavel Soukup.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále září vám prospívá a neděláte si starosti s tím, co bude další den. Nyní si užíváte všech krás kolem sebe a vážíte si lidí, kteří jsou vám nablízku. V žádném případě neseďte doma a…

Nejčtenější články

Doporučujeme