Herci z primáckých seriálů vařili valentýnské menu. Jak jim to šlo? A co si o tomto svátku myslí?

11. 2. 2015
Několik herců z primáckých seriálů se sešlo v jedné kuchyni a společně vařili. Jak se poprali s krevetami Dana Batulková, Henrieta Hornáčková nebo Petr Lněnička? K jaké práci se dobrovolně hlásila Veronika Žilková? A jak si při vaření vedli Zdeněk Piškula a Agáta Zimová?

Šestice hereckých tváří se postavila k plotně v restauraci AvantGarde. Kuchyň zcela ovládla Veronika Žilková, hlavní postava seriálu Všechny moje lásky, kterou – jako matku několika dětí - dost pobavila otázka mladého šéfkuchaře, jestli někdo ze skupiny pravidelně vaří. Aby si vylepšil renomé, šéfkuchař ji pak oslovoval ´slečno Veroniko´ a dával jí zásadní úkoly, jako například vyšlehat sníh. A Veronika se pak pasovala do role servírky a jídlo nosila kolegům na stůl a dokonce se nabízela, že umyje nádobí.

„Vařím, protože musím, ale protože musím vařit pro lidi, které mám ráda, tak vařím ráda. A těší mě, že i v seriálu má postava Marie hodně vaří, hlavně francouzskou kuchyni, která mi chutná. Stejně jako má postava, i já se svých dětí, když je něco trápí, většinou jako první zeptám: ´A nemáš hlad?´ Protože najedený člověk se na své problémy dívá s větším nadhledem, než hladový. Když mám trápení já a nemůžu spát, tak jsem schopná třeba v pět ráno upéct bábovku nebo sekanou. A než je upeču, je mi líp. Takže často vařím mezi pátou a sedmou hodinou ranní. A pak se namaluju a jdu do práce,“ smála se ´slečna´ Veronika.

Zvolené menu - šafránové rizoto s krevetami a čokoládový fondant s jahodami – nadchlo i Danu Batulkovou, která hraje v seriálu Svatby v Benátkách novou postavu – dámskou krejčovou Helenu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Tato jídla mám ráda, jsou lehká a rychlá. Nedávno jsem vařila podobné rizoto, tohle doma taky zkusím. Na sladkou část menu se těším, na čokoládě občas ujíždím, ale hodně doma i peču. Líbí se mi, když to doma voní. Valentýna absolutně nesnáším, je to svátek, který k nám vtrhnul jako Santa Claus, vadí mi ty načančané obchody a uměle vyvolávaná hysterie. Pro mě je větší svátek 1. máj a tradice líbání se pod rozkvetlou třešní. Hezký večer si 14. února možná udělám, ale Valentýn mu rozhodně říkat nebudu,“ vysvětlila Dana.

Petr Lněnička, který hraje v Cestách domů Adama, se v kuchyni pohybovat umí. „Vařím poměrně hodně a tohle menu určitě doma zkusím. Moc mi chutnalo a nejen proto, že mám rád krevety. Leccos jsem se tu přiučil o jejich přípravě, ale třeba i o správném vaření rýže, to se hodí,“ říkal Petr.

Odbornou instruktáž ohledně přípravy krevet ocenila i jeho seriálová kolegyně Henrieta Hornáčková, která hraje Lucii. „Na rizotu jsem si pochutnala, stejně jako na fondánu, mám totiž hodně ráda sladké. Valentýna slavit nebudu, ale možná si, když budeme mít s manželem oba volný večer, zajdeme na nějakou dobrou večeři s výborným vínem, jako jsme to udělali loni,“ plánovala Henrieta. Zdeněk Piškula a Agáta Zimová hrají v seriálu Všechny moje lásky potomky Mahuleny Bočanové. Při valentýnském vaření v kuchyni spíš přihlíželi, maximálně něco zamíchali.

„Já bych si na takové menu klidně troufnul, ale rozhodně bych se neodvážil sám ty ingredience nakupovat,“ řekl Zdeněk. Pak prozradil, že má komu dát valentýnku a svátek sv. Valentýna slavit bude.

„Proč jsme vybrali právě toto menu? Chtěli jsme připravit něco, co je jednoduché a co může člověk udělat i doma, když bude chtít někoho blízkého překvapit. Rizoto se dá uvařit klidně i v houbové nebo jiné variantě. Krevety jsme zvolili proto, že dvě se dají krásně složit do srdíčka.

A příprava fondantu taky není těžká, jen se musí správně vychytat čas pečení. Vaření trvalo déle, protože herci u něj trochu blbli. Překvapilo mě ale, jak byli vstřícní, obzvlášť ´slečna´ Veronika,“ vtipkoval šéfkuchař Patrik Havlíček, který s herci vařil.

„Naše restaurace umožňuje lidem dopřát si díky těmto kurzům zážitek z gastronomie. A dneska byl díky hercům ten zážitek i trochu adrenalinový. Běžně děláme kurzy v našem studiu, ale herce jsme vzali přímo do kuchyně,“ řekl manažer restaurace Karel Šimůnek.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na dnešek připadá Světový den cestovního ruchu, proto se vydejte na cesty. Nejlepší by bylo podívat se do zahraničí! Zítra je stejně státní svátek a na zbytek týdne si můžete vzít volno. V…